Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hollandiában élők, mekkora...

Hollandiában élők, mekkora jövedelemből lehet kint megélni egy négy tagú családnak? (város és vidék is érdekelne)

Figyelt kérdés

Férjem tapasztalt gépészmérnök, én közgazdász, 2 gyerekünk van (6 és 3 évesek), angolul jól beszélünk, de hollandul nem tudunk.

Férjem elkezdett kinti állásokra pályázni és gondolkodunk mennyi fizetést kérjen, ha elhívják interjúra.


Nem szeretnénk nyomorogni és azt sem gondoljuk, hogy aranyból lesz a kerítés....

Egy szép, nem lepukkant lakást bérelnénk, szerényen élnénk. Nettó 2500 euró reális bérigény? Abból meg lehetne élni? (persze közben én is keresnék munkát...)


Válaszotokat előre is köszönöm.



2015. jan. 25. 10:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

"Nettó 2500 euró reális bérigény? Abból meg lehetne élni? "


a holland viszonyokat nem ismerem, a nemetet viszont igen. Eloszor is nem netto berigenyt mondasz hanem bruttot, mert a netto ezer dologtol fugg, ami nem erdekli a munkaltatot. Nezzetek meg milyenek pontosan a holland adoszabalyok, csaladra.


Ugy kimenni egy orszagba hogy nem beszelitek a nyelvet egyszeruen orosz rulett. Siman kerulhetsz olyan helyzetbe hogy az angollal nem fogsz boldogulni, iskolaban, hivatalban, munkahelyen, akarhol.


A netto 2500 egy 4fos csaladnak nagyon szereny eletkorulmenyeket tesz lehetove, ettol meg Magyarorszagon is jobban elnetek ilyen vegzettsegekkel. Akkor minek mentek kulfoldre? Es miert pont Hollandiaba?

2015. jan. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Azért Hollandia, mert csak az öreg kontinensen szeretnénk maradni és úgy hallottuk ott egy külföldi számára is élhető a közeg és a férjem szakmájában elég az angol nyelvtudás is...

A te tapasztalataid szerint nálatok Németországban mennyi jövedelem kell egy 4 tagú család szerény megélhetéséhez? (pl. mennyi egy 70-80 nm-es lakás bérleti díja?)

2015. jan. 25. 14:51
 3/13 anonim ***** válasza:

Nagyon fuggnek az arak attol hogy hol vagy Nemetorszagon belul. Ahol van munka es jol fizetnek ott ertelemszeruen dragabbak az ingatlanok is.


Mi Münchenben bereltunk korabban egy 3 szobas, 86 negyzetmeteres lakast atlagos kornyeken, atlagos szinvonallal. Ez kerult akkor havi 1200-1300 euroba rezsivel egyutt. A kaja 4 fore szerintem olyan 6-800 euro. Havi 2000 netto 4 fore egyszeruen necces. Pl. a lanyom napkozije havonta 200 euro, az ovi is annyiba kerult. Nyilvan kap az ember itt csaladi potlekot is, de az csak otthonrol tunik soknak. (184 Eur 1 gyerekre).


Netto 2500 euro itt (ha van gyerek es a feleseg nem dolgozik) havi 3600 bruttot jelent, az mernokkent eleg gyenge fizetes.


Alaposan nezzetek korul, szamoljatok at mindent ketszer, legyetek tisztaban vele hogy pontosan mennyit fogtok kapni es mennyi kiadasotok lesz.


De ha csak angolul tudtok az szerintem nem eleg.

2015. jan. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon hasznosak amiket írtál. :)

Pont azért kezdtem informálódni, hogy lássuk a realitásokat mielőtt nekivágunk és tudjunk előre kalkulálni. Úgy tervezzük, h először a férjem keres munkát itthonról, ha kap megfelelőt akkor kimegy, elkezd dolgozni, közben szétnéz, ha minden rendben két-három hónap múlva megyünk mi is a gyerekekkel és én már kint keresek állást....a nyelvi korlátokat is mérlegeljük....

még egyszer köszi a hasznos infókért és további sok szerencsét nektek odakinn :)

örülnék további tapasztalatoknak

2015. jan. 25. 19:22
 5/13 anonim ***** válasza:

20 eve elunk kint

Igen meg lehet belole elni 4 tagu csalad de nem lesz boseges a dolog.

Szerintem a mernok ennek a duplajat kersi itt

Ez egy korhazi apolono netto fizetese nem sok nem keves teljessen atlag foiskolai vegzetseg utani berezes.

2015. jan. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
szia köszönöm a válaszod, még addan tudnál esetleg segíten, hogy egy átlagos 70-80nm-es albérlet mennyibe kerül? Amsterdam és Eindhoven környékét nézegetjük elsősorban.(tényleg nekünk kell vinni a padlót)
2015. jan. 28. 21:27
 7/13 anonim válasza:
Mi Amszterdamban lakunk 80m2 (2 hálószobás) lakást bérlünk 1300-ért. Ebben benne van minden (az össz rezsi) és ráadásul bútorozott. A "shell" típusú amiben nincs padló értelemszerűen olcsóbb, de szerintem először egy bútorozottat érdemes keresni.A férjem otthonról pályázott 2008-óta állásokra de csakis úgy vették komolyan és hívták el interjúra amikor már kiköltözött Hollandiába. Ő felső szintű angol nyelvtudással rendelkezik, a hollandot alap szinten beszéli (de ezt nem is kérték tőle), cégfüggő. Én is kizárólag angolul beszélek (egyenlőre) és a cégben amiben dolgozom szintén angolul kommunikálunk. Elárulom, amikor már itteni címmel rendelkeztek, ingyen is lehet holland nyelv kurzusra jelentkezni (EU tagálomból jövőknek).A 2500 e bér kicsit szűkös.
2015. jan. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az infókat.Miután kiköltözött a férjed, már gyorsan sikerült állást találnia?

Milyen területen dolgoztok?

2015. febr. 1. 09:16
 9/13 anonim válasza:
Ő közgazdász holland munkatapasztalattal és 9 hónap múlva sikerül munkába állnia. Állítólag itt is vállság van, de az otthonihoz képest én ezt nem is érzékeltem :)
2015. febr. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ :)
2015. febr. 1. 18:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!