Kezdőoldal » Utazás » Európa » 'Uszas Delfinnel' Közületek...

'Uszas Delfinnel' Közületek uszott - e mar valaki delfinnel? Ha igen hol es mikor? Mennyibe került es ez mennyi ideig tartott? Lehetett - e fenykepezni? Kötelezö az uszomelleny? Egy delfin volt a medenceben? Köszi a segito valaszokat elöre is!

Figyelt kérdés
delfin

#delfim
2015. febr. 13. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Kíváncsi vagyok én is a válaszokra, én csak fókákkal úsztam, de a delfinest is kipróbálnám. A fényképezésre gondolom ugyanazok a szabályok: nem lehet, de van hivatásos fotós aki végig fényképez és utána aranyáron megveheted a jobbakat. Nekünk a végén ki lehetett válogatni és azt rárakták egy pendrive-ra.

Úszómellény kötelező volt.

2015. febr. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem úsztam, szóval kicsit off leszek. Rengeteg helyen van rá lehetőség. Biztos a pénztől is függ, de nekem 10-15 perc rémlik. Egyiptomban biztosan lehet, de előre meg kell érdeklődni a szállodáknál. Fényképezni biztosan nem lehet, hanem ők fotóznak és azt te megvásárolhatod, vagy benne van az árban. Az úszómellény gondolom attól függ, mennyire mély a víz. Szerintem csak egyesével eresztenek össze vele.


De én nagyon nem támogatom az ilyesmit, ugyanis ez állatkínzás. Én is szeretem nézni a delfineket, meg más állatokat, de nem szívesen érek hozzájuk. Mindig az jut eszembe, hogy én sem örülnék ha valaki böködne. Nem mintha nagy állatvédő lennék, el lehet menni megnézi a delfinshowt, meg állatkertbe, de valamiért nekem nagyon nem tetszik a delfinúszás. Ezzel szemben ha búvárkodsz a szabad vízben és nagytestű halakkal találkozol és megtűrnek maguk mellett, azzal nincs bajom.

2015. febr. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én Máltán úsztam delfinnel kb. 2 éve. 125 euró volt/fő, de mi főszezonban voltunk, off szezonban ha jól tudom, olcsóbb. 2 delfin volt a medencében, az úszómellényre nem emlékszem, de szerintem kötelező volt.


Fényképeztünk, de volt profi fotós is.

2015. febr. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

En Törökországban úsztam delfinnel. Pontosan nem emlékszem az árára, vagy 100 vagy 150 euró volt. En nem tartom kínzásnak, mert a bemutatón ugyanúgy produkálja magat a delfin mint ott előttünk a medencében, es még élvezi is az ugrálast meg a körbe körbe úszkálast. Az idomitojaval van a medencében, aki szuletese ota csak vele foglalkozik tehát nagyon kötődik egymáshoz.

Nálunk volt úszómellény, mert mely víz volt, es nem arra figyelnek hogy ki tud úszni, hanem hogy jol fogja meg a delfint. Na meg gyerekek is részt vehettek, akik kevésbé tudnak úszni. Az egesz kb fel óra volt, ebből negyed óra az ismerkedés az állattal a medence szélen, aztán negyed óra a medencében. Az úszás maga nem sok, ket kör ha jol emlékszem. Meg delfinpuszi, többször elúszik a lábunk mellett a delfin, megáll, akkor lehet tobb ideig simogatni. Fényképezni nem lehetett, de az a csoport akik utánunk következtek, azok tudtak az ajtobol fotózni. De ennek csak akkor van értelme, ha ismerős a következő csoportba kerül es igy lefotóz, de idegent minek. A delfinarium készít mindenkiről képet meg videót, amit aztán az úszás utan borsos áron meg lehet venni. Egy csoportba amúgy 5-6 ember került.

2015. febr. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja még az jutott eszembe, hogy nagyon ügyelnek az állatokra, a bemenetel elott mindenkirol levetetnek minden erdes tárgyat, gyűrűt, láncot, csatot, fülbevalót, piercinget, aki erre nem hajlandó az be sem mehet. Elmondják hogy hogy érinthetjuk meg a delfint, ugy hogy a kormunk ne érjen a borehez csak a tenyér es az újegy. Nagyon ügyelnek ra.

Az ismerkedés is ugy van, hogy nem eshetünk egyből neki, hanem a lábunkat lehet csak betenni először a medencébe es hagyni hogy o ismerjen meg minket.

2015. febr. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mexikóban. Nem mefencében volt, hanem a tengerböl kerítettek el egy részt. Fényképezni nem lehetett. Ök csináltak képet, amit utána meg lehetett venni. Kötelezö volt a mentömellény. Elötte volt egy tanfolyam, hogy hol szabad és hol tilos megérinteni az állatokat. És a jelbeszédet tanították meg, amivel lehetett a delfinnel kommunikálni. Pl. Adj puszit, tolj ki a vízböl, húzzál ilyesmik. Jó volt. Az ár asszem 100 dollár volt fejenként. De ez nem biztos.
2015. febr. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Huu, de sok hasznos informacio, köszönöm nektek. İnnentöl mar csak az anyagiaktol függ.
2015. febr. 14. 17:08
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én Balin úsztam delfinnel. Csónakkal mentunk be az óceánba ahol elkerített rész volt a delfineknek. Kb 6 ilyen rész van, mindegyikben egy delfin. 6-8 fős csoportokban voltunk 1 órát töltöttünk a delfinnel. Lehetett saját képet csinálni, profi fotós nem is volt.

69 USD volt, ami nagyon olcsó. (mint Balin minden)

Úszómellény azt hiszem kötelező volt, amit ők adtak.


Barátnőim Ausztráliában Rockingham-ben úsztak wild delfinnel. Én nem mentem velük, mert akkor már meg volt a jegyem Balira és sokalltam a 220 AUD-t amibe Ausztráliában került. Utána jokat meséltek róla, de wild delfinnel úszni kicsit más. Sok szabályozás van, meg se lehet őket fogni, csak annyi, hogy melletted úsznak el 1 m-re.

2015. febr. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!