Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nagy Britanniában élőktől...

Nagy Britanniában élőktől várnék tapasztalatokat, mikor mentetek ki, hogyan éltek, mivel foglalkoztok, mik ma kint a lehetőségek 10 évvel ezelőtthöz képest, ilyesmik? Bármi érdekel!

Figyelt kérdés

2015. márc. 3. 18:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Én 7.5 éve jöttem ki, de ismerek egy lányt, aki akkor már két éve kinn volt, szóval ő kábé 10 éve van kinn. De kábé ugyanaz volt a helyzet munkaügyileg neki is meg nekem is. Kábé annyit változott szerintem, hogy jobban odafigyelnek a nyelvtudásra...illetve nem minden esetben igaz, hogy fontos a nyelv, mert mi magyarok, még nem vagyunk annyira elszaporodva itt, de például a lengyelek igen. Na most náluk az a helyzet, hogy sokszor felvesznek gyárakba lengyeleket úgy, hogy nem is beszélnek angolul, de a fél gyár lengyel, akad köztük olyan, aki beszél angolul, az fordít nekik, így nincs probléma velük. Ezerrel bevállalják a túlórát, ezért kedvelik őket. Évekig 20-an laknak egy albiban, nekik sokkal könnyebb itt kinn, mint azoknak, akiknek nincs sok honfitársa idekinn. Lépten-nyomon lengyelekbe botlik az ember, így majdnem olyan nekik, mintha otthon laknának. A külföldi boltok is főleg az ő termékeiket árulják, így még kajaügyileg se szenvednek hiányt semmiben. És egyre többen vannak. Munkaközvetítő irodákba is befúrták már magukat, így a sajátjaikat nyomják legjobban. Ezért náluk a nyelvtudás nem fontos a gyári melók terén.

Ha úgy jösz ki, hogy nincs végzettséged, nem tanulsz itt semmit és nehezen ragad rád a nyelv, nem nagyon tudsz előrelépni a gyári melóból. Egyébként ha jó gyárba kerülsz, nincs is azzal semmi gond. Egy négytagú családot kényelmesen fenn lehet tartani két minimálbéres munkából egy kisvárosban, ha nincsenek túl nagy igényeik.

Én most szeretném elkezdeni majd a kis "karrieremet". 2. gyerekkel vagyok itthon "gyesen". Évek óta tanulom az angolt, mert egy szintig el lehet jutni önmagadtól, de ott megrekedsz, ami elég a mindennapi élethez, de egy jobb munkához lehet, hogy nem elég. Eddig sajnos gyári munkákat végeztem, meg takarítottam. Próbálok online kurzusokat elvégezni, hátha jó lesz az önéletrajzomba. Nem vágyok túl sokra csak egy kis irodai adminisztrációs munkára vagy valami hasonlóra.

Elhelyezkedni talán a nyelv miatt kicsit nehezebb. Majd november környékén térjünk vissza a kérdésre, akkor próbálok majd elhelyezkedni jobb helyen, de ha nem megy, kényetelen vagyok visszamenni oda, ahonnan eljöttem szülni, de akkor sem maradok soká, csak addig, míg nem találok jobbat.

2015. márc. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!