Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik déli országba érdemes...

Melyik déli országba érdemes kiköltözni?

Figyelt kérdés

Elsősorban Európán belül gondolkozom, de Dél-Amerika is szóba jöhet. Mindenképpen délre szeretnék menni, mert az átlagnál sokkal rosszabbul bírom a telet, a napsütés hiányát, és a hideget. Tudom, hogy ez egy nevetséges érv, de amikor az ember minden télen depressziós, akkor azért elgondolkozik a költözésen.

Köszönöm a normális válaszokat!



2015. márc. 6. 23:03
 1/8 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem beleírni a kérdésbe, de Ausztrálián is gondolkozom.
2015. márc. 6. 23:06
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha van olyan szakmád amivel van esélyed kimenni Ausztráliába akkor én azt választanám. Ha szimplán gazdag vagy, vagy pedig sportfogadással/pokerrel foglalkozol akkor Thaiföldet.
2015. márc. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
MÁLTA
2015. márc. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Napsutes az van boven, de pl Del Spanyolorszagban is fogsz fazni.Jo, nincsenek minuszok, de a lakasok hidegek, egy vagyon futeni. Most 2 honapra 200 euros szamlat kaptam.
2015. márc. 7. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A kiköltözés sokkal komplikáltabb annál, hogy rá lehessen vágni: költözz ide vagy oda. A legfontosabb: miből fogsz megélni ? Ha jó mesterséged van, vágod-e az ottani nyelvet ? Mert ha nem, sok nehézséged lesz. Ha nyugdíjas vagy, a nyugdíjad (átszámítva) elég lesz-e pl. egy olyan árfekvésű országban, mint Ausztrália ? Valószínűleg nem. Ha olcsóbb helyre mennél, le tudod-e nyelni mindennap azokat a furcsa szokásokat, amelyeket más népek "produkálnak" és amelyekhez a mi kultúrkörnyezetünkben nem szoktunk hozzá ? Vagy csalódottan visszacsinálsz mindent ?
2015. márc. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

én is hasonló cipőben járok csak én egész évben vagyok depressziós.sajnos már áprilisban a következő tél miatt aggódom.

dél európában könnyű letelepedni.persze az még nem a trópusok de fagyni már nem fog.ausztráliában szinte lehetetlen.dél amerikába keresett szakma/végzettség meg spanyol vagy portugál nyelv országtól függ főként spanyol.van ahol megadják a letelepedésit pár százezer forintnyi havi jövedelmért.

2015. márc. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os

>> megadják a letelepedésit pár százezer forintnyi havi jövedelmért

Ez hogy is van ?

2015. márc. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

igazolod hogy van annyi állandó jövedelmed az illetékes helyi hivatalnál és megadják.na persze nem mindenhova.vannak nyitottabb és zárkózottabb országok is a bevándorlásra. meg lehet vásárolni az állampolgárságot is szinte bárhova.csak valahol 100 milliókba kerül máshol apró szigeteken már akár 4-5 millióért is.persze apró túlzsúfolt szigeteken sok mindent nem lehet csinálni.főként megélni nagyon nehéz.

az amerikai kontinensen van olyan ahol 250 ezerért egy főnek már adnak letelepedési engedélyt.persze ahhoz rendelkezni kell helyi ingatlannal de ha valaki odaköltözne akkor ez nyilván adott.persze egy átlag magyarnak az is rengeteg.a másik lehetőség ha van ott munkahelyed.akkor pár év után szintén ott maradhatsz vagyis kérvényezheted.az már más kérdés hogy mennyire biztonságos.nyilván 250 ezerért nem florida szintű életterekben adnak letelepedésit hanem veszélyesebb országokban.

2015. márc. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!