Kezdőoldal » Utazás » Európa » Norvégiába szeretnék kimenni,...

Norvégiába szeretnék kimenni, válaszolnátok pár kérdésre?

Figyelt kérdés

Az első és legfontosabb kérdésem, szerintetek milyen szakmát lenne érdemes (egyetemi szinten) tanulnom, ha célirányosan Norvégiába szeretnék utána kimenni, munkavállalónak? Eddig gépészmérnököt gondoltam, mert abból Magyarországon viszonylag jól meg lehet élni, de más is szóba jöhet. Bármilyen más tapasztalat, észrevétel is nyugodtan jöhet.


Angolul jól beszélek, a norvégul megtanulás sem jelentene problémát, ha valóban letelepedek ott.

17/F



2015. ápr. 6. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:
nem igazán tudok sokmindent róla. Annyi biztos, hogy a nyelvet mindenképp meg kell tanulnod, és mivel nem Magyarország, bármibe el tudsz helyezkedni. Egyébként jó ötlet gépésznek tanulnod, de bármilyen mérnököt felvesznek, elég hiányszakma manapság mindenhol.
2015. ápr. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A gépészmérnök valószínű jó lesz. Nézz utána, hogy esetleg kint tudnál-e már tanulni is, nagy előnyt jelentene.
2015. ápr. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

"Angolul jól beszélek, a norvégul megtanulás sem jelentene problémát, ha valóban letelepedek ott."


ezt az ábrándot nyugodtan felejtsd el........norvégul az előtt kell megtanulnod,még mielőtt kimész oda.....ott már majd csak maximum csiszolnod kell rajta.....

2015. ápr. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
En sem tanultam meg norvegul mielott ide kijottem, es megis lett munkam, lakasom es elem eletem. Itt tanultam meg idekint a nyelvet.
2015. ápr. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 barancs válasza:

Mi IT-ban dolgoztunk, és az angol elég volt. Ott meg lehet ingyen tanulni tanfolyamokon bevándorlóknak. És ha angolul jól beszélsz, nem lesz nehéz a norvég.


Sok IT-sok voltunk kint, mégis a legjobban a vízszerelő ismerősünk keresett. Vízszerelés, mosogatógép és egyéb eszközök bekötése, stb. Ilyen munkát a norvég nem nagyon vállal, és számunkra megdöbbentő volt, hogy milyen ára van kint. Még szerencse, h nekünk ingyen csinálta :-) Az orvos is nagyon jól keres, de ahhoz kell a norvég tudás. És ha hajlandó vagy eszakra menni az olaj biznisszbe, akkor ott sokat lehet keresni. Gondolom, mérnököket is keresnek oda, nem csak melósokat.

2015. ápr. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!