Kezdőoldal » Utazás » Európa » A franciák tényleg nem beszéln...

A franciák tényleg nem beszélnek/nem szeretnek beszélni angolul?

Figyelt kérdés
Kérem CSAK az írjon, akinek személyes tapasztalata van. Foglaltunk szállást a booking.com segíségével, majd írtam a szállásnak e-mailt. Nem válaszoltak, ezért két hetente rájuk írtam, végül felhívtam őket telefonon, hogy miért nem válaszolnak. SENKI nem beszélt angolul, csak franciául. Ez félelmet ébresztett bennem, mert sok embertől hallottam már, hogy sokan nem beszélnek kint franciául. Mennyire kell ettől tartani valójában?

2015. ápr. 8. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
De miért ébreszt ez benned félelmet, konzultálni mész egy agyműtétről vagy mi?
2015. ápr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Ez annyiban igaz, hogy az idősebbek tényleg nem tudnak vagy nem akarnak más nyelven beszélni, mint a sajátjukon.

A fiatalabb nemzedékre ez nem áll, a mai 20-30 évesek nagyjából tudnak angolul, de ha csak az iskolában tanulták - és ez kötelező -, ugyanolyan bénák, mint a magyarok, hacsak egyetemi szinten nem mentek rá jobban.

A Te szállodád viszont valószínűleg kis hotel lehet, mert a nagyobbakban - különösen Párizsban illetve a nagyobb turistahelyeken - angol nyelvtudás nélkül nem vesznek fel olyan dolgozót, mint pl. a portás vagy a vendégekkel foglalkozó adminisztrátor.

Ha nem túl hosszú a leveled, lefordítom Neked franciára, de ezzel az ottani nyelvproblémád még nincs megoldva... :-(

2015. ápr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az haggyán, de mikor èn barátokkal voltam kibt kb angolul, nèmetül, spanyolul ès oroszul se tudtak, pedig ennèl több nyelvet már hova vonultasson fel az ember?!
2015. ápr. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Tenyleg nem, kb az a helyzet naluk, mint Magyarorszagon. Ahol kikerulhetetlen az idegen nyelv, ott fognak tudni angolul, de mashol ne szamits ilyenre. Ahogy elottem is irtak a fiatalabb generaciok nagyobb esellyel fognak tudni, mas kerdes hogy ki hogy erti azt meg. Az eros akcentus miatt en peldaul nagyon nehezen ertem, amikor egy francia angolul beszel.
2015. ápr. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Én is kértem mindig váltson franciára mert az ő angoljuk elég nehezen érthető volt. Szerencse, h beszélek fr.ul, szegény nem tudom, h fogsz eligazodni.
2015. ápr. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Valóban nem nagyon akarnak és nem is nagyon tudnak angolul. A tényleg turistás helyek kivételével elvétve akad aki beszél angolul. Èttermekben is, ha angolul rendelsz, belefuthatsz rosszalló tekintetbe. A franciák annyira nacionalisták a mai napig hogy más nyelvet nem igen beszélnek.
2015. ápr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem kifogtál valami ócska helyet, nekem sose volt gondom Párizsban az angollal. Szállodában pláne, de étteremben sem. Még egy Burger Kingben is tudtam angolul rendelni.
2015. ápr. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó hozzászóló:


Tehát a 2.,3.,4.,5.,6. hozzászóló is csak kifogott pár rossz helyet? Milyen véletlen! :)

2015. ápr. 9. 00:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen a nacionalizmus miatt nem akarnak angolul beszélni, ez kicsit sztereotipia... Inkabb nehezukre esik, mert nem tudnak jol angolul, mert az idegennyelv oktatas nincs a toppon. Szerintem ne félj emiatt, esetleg kéress majd valakit aki beszél angolul, ez a minimum mert kliens vagy...és ezt mondd el nekik, beszélj hozzàjuk lassan, tagoltan, hogy megértsenek. Hatha erteni ertenek.
2015. ápr. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!