Kezdőoldal » Utazás » Európa » Erdélyben melyek a legszebb...

Erdélyben melyek a legszebb természeti helyek? (Kárpár-medence)

Figyelt kérdés

Egy pályázathoz a Kárpát-medence tájairól kellene fotót küldenem. Ismertek-e nagyon szép,jellegzetes helyet? Akár tó,akár nagy hegy, hely ahonnan szép a kilátás stb.

Nagyon megköszönném a válaszokat


2015. ápr. 21. 15:33
 1/6 anonim válasza:
Gyilkos tó legendásan szép
2015. ápr. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ki-Kohárd tetejéről a kilátás. Békás-szoros.
2015. ápr. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


Kétségkívül Erdély a legváltozatosabb, talán a legszebb táj a Kárpát-medence kapcsolatában. De azért vannak a mostani Magyarországon is szép helyek, érdekes látnivalók:

-Rám-szakadék (Északi-Középhegység hegyei)

-egerszalóki sóhegy, ugyanitt termálvíz-forrás

-Vöröskői forrás

-Aggteleki cseppkőbarlang

-Dunakanyar

-Balaton (Balaton-felvidék hegyei, várak; bár ez már nem természeti, de jellegzetessége a magyar tájnak a Balaton mellett)

-tipikus alföldi tájak (pl.: a szürkemarha-gulya legeltetése

-a Gemenci-erdő

-tapolcai tavasbarlang


Ennyi jutott eszembe hirtelen.

2015. ápr. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem teljesen Erdély de szerintem egész Romániában a legszebb hely a Transzfogarasi út.
2015. ápr. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsoval egyetertek, de amugy rengeteg gyonyoru hely van: Gyilkos to, Szent Anna to, Bekas szoros, a Hargita, Maramaros, Szekelyko, Nyugati karpatokban is n nagyon szep hely, stb.
2015. ápr. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 talor ***** válasza:
Király-hágó, Egyeskő, Gyergyói-medence. Amiket még szerettem volna írni, már leírták az előttem szólók.
2015. ápr. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!