Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha Angliába élek, akkor az...

Ha Angliába élek, akkor az angol vagy a magyar nevemet használjam?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen én itt pontosabban arra gondolok, hogy a keresztnevem Dávid, de ha kint élek akkor az angolos David/Dave-et kell használnom, vagy a magyaros Dávidot? Válaszotokat előre köszönöm!:)

2015. máj. 2. 09:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy akarod. De úgyis angolul fogják használni, képtelenek felfogni, hogy magyarul más a kiejtés.
2015. máj. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mekkora változásnak gondolod, hogy Dávid helyett David lenne belőled? Azt kell mérlegelned, hogy meg tudod-e hozni ezt az áldozatot.
2015. máj. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalos helyen annyi hogy nincs vessző az a-n, tehàt David, mivel az angol betűkèszletben nem lètezik à.

Nem hivatalos helyen meg lehetsz akàrmi.

2015. máj. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is Peter vagyok idekint, azaz Pítör. Szerintem örülj inkább, hogy ilyen nemzetközi neved van. Sok ismerősöm szenved az olyan nevekkel, mint Balázs vagy Szabolcs.
2015. máj. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát nekem nincs ékezet a nevemben, de alàíráskor,stb beletenném, ha lenne..
2015. máj. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Angliába nem élsz. Angliában élsz. : )
2015. máj. 3. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és igen tényleg Angliában élek nem pedig Angliába:D (véletlenül lehagytam az n betűt)
2015. máj. 3. 09:13
 8/9 anonim ***** válasza:

Pont hogy hivatalos helyen kell a Dávid alakot használni. Azt hogy hogyan ejtik ki az az o dolguk. Ugyanis az számít, hogy az igazolványodon hogy szerepel a név. Ha "Szabó Dávid"-nak hívnak, akkor véletlenul sem írhatod le azt "David Tailor" akár mennyire angolos. Ha nyomtatottan kell leírnod a neved, akkor lehetsz "Dávid Szabó" de ennek az aláírása is "Szabó Dávid"-ként torténjen, mert az igazolványodban szereplo aláírással vetik ossze.


Baráti korben nyugodtan bemutatkozhatsz Dave-ként ha szeretnél.

2015. máj. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
#4, a Balázsnak van angol megfelelője :D Blaise. A Szabolcs viszont tényleg szívás.
2015. máj. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!