Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ukrajna-Moldova-Románia...

Ukrajna-Moldova-Románia utazás egyedül; szerintetek veszélyes ez így?

Figyelt kérdés

23 éves srác vagyok, augusztusban tervezem megvalósítani a következőképp:


Budapest-Kijev repülővel

Kijev- Odessza vonattal

Odessza-Chişinău busszal

Chişinău -Tiraspol busszal

(majd vissza)

Chişinău- Bukarest vonattal

Bukarest-Brassó-Székelyföld vonattal

Kolozsvár-Budapest repülővel


A kérdésem NEM arra vonatkozik, hogy szerintetek érdemes-e elmennem. Tudom, hogy ott egy tipikus "sand and sun" turistának nincs semmi érdekes, de engem éppen ez vonz. A kérdésem tehát arra vonatkozik, hogy szerintetek veszélyes-e ez így egyedül? Van-e esetleg tapasztalatotok, mikre kell figyelni?



2015. máj. 5. 17:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első kérdésedre is válaszolok. igen, érdemes elmenni.

De mégis milyen veszélyre gondolsz ami itthon nem létezik?

Persze van veszély pl medvék, de marha nagy szerencsés leszel ha egyet is látsz, azok inkább kerülik az embert. Egyik ország sem veszélyesebb mint Magyarország. Romániában voltam (nem csak Erdély), totál biztonságos de sajnos nem láttam medvét.

2015. máj. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Mondjuk ott az Ukrajnában dúló háború. (vagy már vége volna... nem követem az eseményeket)

Anyám volt Romániában, ő látott egy bocsot a kocsiból. A sofőr nem zavartatta magát... úgy tűnik ez náluk normális. Ha nem állsz le velük selfizni akkor nincs nagy baj.

Szerintem ahová elengedik a repülőt, oda te is nyugodtan elmehetsz.

2015. máj. 6. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk a repülést kihagynám, akkor úgyse utazik az ember csak teleportál. Ha Kijev nem létszükséglet akkor van vonat Csapról is Odesszába, szerintem érdemes kipróbálni a placckartot. Székelyföldről meg a Corona éjszakai vonat a legjobb választás, de a románoknál van több éjszakai vonat is amivel bele lehet vinni még 1-2 kanyart az útba.
2015. máj. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#2 Kijev, Odessza környékén nincs háború. Ukrajna nagy része biztonságos, csak Donyeck-Luganszk környékét kell kerülni.
2015. máj. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Bevallom, kicsit félreérthető volt; de én NEM a medvéktől félek, hanem inkább a közbiztonság színvonalát vonom kétségbe. Pl. kell-e attól tartanom, hogy kirabolnak, leütnek? - hogy viselkednek a helyiek a turistákkal? Főleg Moldovára gondolok..


Azért választom a repülőt, mert jóval olcsóbb, mint a vonat, és azért az sem mindegy hogy 24, vagy 2 óráig utazom Kijevbe. Úgy vélem, fogok eleget vonatozni az országokon belül.

2015. máj. 7. 01:01
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt félreérthető a kérdés, tudtuk hogy a közbiztonság érdekel de mivel az sehol nem rosszabb mint itt így a legnagyobb veszélyt/szerencsét jelenti. Vagyis azokon a helyeken ahova menni akarsz a közbiztonság miatt nem kell aggódni. Senki nem fog kirabolni, megtámadni stb. Nyugat Európa sokkal veszélyesebb.
2015. máj. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
kimaradt a medve "veszélyt/szerencsét a medve jelenti"
2015. máj. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A vonat csak akkor drága ha egyben veszed a jegyet Kijevbe. Az utasok 90%-a úgy utazik, hogy belföldi jegy záhonyig, onnan kishatárjegy Csapra (800 Ft, csak Záhonyban vehető meg) majd ukrán belföldi jegy Kijevbe. Ukrajnában nagyon olcsó a vasút.
2015. máj. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet! Azt esetleg meg tudnád mondani, hogy Csaptól Kijevig mennyibe kerül a jegy? Ha instant veszem..
2015. máj. 10. 01:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!