Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában így meglophatnak?

Angliában így meglophatnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok, azt szeretném kérdezni, hogy ha bérelek egy szobát teszem azt Bradfordban és akkor ugye nagy valószínűséggel nem egyedül leszek én abban a lakásban, na ha a pénzemet vagy bármi értéktárgyamat a szobámban hagyon, akkor azok az emberek képesek meglopni (persze tudom személyfüggő, de sokszor történik ilyen?), ezellen hogyan lehet védekezni azon kívül, hogy veszek/bérelek egy saját lakást? Előre köszi!

2015. máj. 18. 15:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Angliatol fuggetlenul is meglophatnak, ha kozos alberletben laksz ismeretlenekkel. A megoldas, ha nem tartasz penzt es erteket otthon, vagy ha nagyon megvalogatod a lakotarsaidat. Mivel ez utobbira eselyed nincs, marad a 'hagyomanyos' modszer...
2015. máj. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pénzemet a bankban terveztem tartani, de pl a telefonomat ott hagyom az ágyon töltőn, míg elmegyek egy helyi kis/nagy boltba venni valami finomságot és akkor bárki oda besettenkedik és elviszi ami tetszik neki. Egyébként ott adnak kulcsot a szobaajtóhoz, vagy ez is "személyfüggő", hogy adnak e?
2015. máj. 18. 15:58
 3/8 anonim ***** válasza:
ez nem ország függő! ha rossz arcokkal keveredsz, meglophatnak, igen. érdemesebb rendezett hátterű lakásban szobát bérelni, tehát mondjuk mindegyik lakónak legyen melója, és az sem mindegy mit dolgozik, mert ha valaki keveset keres, esélyesebb hogy lop. védekezni úgy tudsz, ha zárod az ajtót, de igazából aki lopni akar, megtalálja a módját annak, hogy lopjon. nagy mennyiségű készpénzt ne tarts a szobába. ismerek olyanokat, akiknek a kajáját is kilopják a hűtőből. Nem megbántva a valóban jól dolgozókat, de a több gond a tipikus, minimálbéres, de munka után sörözgetős, cigizős emberekkel van, akiknek a hónap végére elfogy a pénzük, és kezdetben csak lejmolnak, majd később lopnak is, de lehet csak kaját.
2015. máj. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Minden bizonnyal kapsz majd kulcsot a szobához. Amúgy meg jól nézd meg kivel költözöl össze. De nagyon nem kell félni attól, hogy lakótársak meglopnak, mert úgyis ők lennének az első számú gyanúsítottak, ha valamid eltűnne.
2015. máj. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szóval, ha most elmegyek egy házhoz, akkor attól, aki kiadja nekem a szobát rákérdezhetek az ottlakó emberekről, hogy mégis dolgoznak e, ha igen mit stb stb és ha nem tetszik, akkor fogom magam és minden jót kívánok és vadászok más házra? Ez így lehetséges?
2015. máj. 18. 16:31
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha elmész szobát nézni, és valami nem tetszik, nem veszed ki, ez így működik. Szabad piac van, ha tetszik valami kiveszed, ha nem, akkor nem. (sok magyarnak még szoknia kell, mert ami otthon van, az nem szabad piac, csak valami katyvasz)
2015. máj. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Általában a szobák zárhatók. Ha nem, akkor sem valószínű hogy meglopnak, mert mint fentebb írták ők lennének az elsők. És aki lebukik, nagyon megverik a többiek.


Egyébként ilyen pár 10-20 fontot senki nem fog elemelni, a sok ezres vagyonodat meg úgyis számlán tartod. Egyébként én kint soha nem használtam készpénzt, mivel mindenhol tudsz kártyával fizetni. Soha nem volt nálam csak 1 font a bevásárlókocsikhoz.


A gépet meg órát egyébként már jobban félteném.

2015. máj. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon nem hiszem, hogy meglopnának, mert 10-20 fonttal egyrészt mire megy, másrészt meg azért nem ennyire elvetemültek az emberek. Nagyobb értékű pénzt meg egyszer fognak ellopni max tőled, aztán költözöl és megtanulod, hogy nem hagyod elöl a pénzt, de nem hinném. Jól gondold meg kikkel költözöl össze, mert nem csak a lopás a probléma, de hamarabb fogják mocskosan hagyni maguk után a fürdőt, elsumákolni a mosogatást, takarítást....

Én mikor együtt laktam másokkal, előre lefektettük a szabályokat. Mikor egyedül én voltam a nő, akkor megdumáltuk, hogy közterületeket is én takarítok-nem jó indulatból, a saját érdekemben-a saját szobáját mindenki maga takarítja, de a mocskot, nem természetes koszt, nem fogom takarítani-hányadék például. Mosogatni mindenki maga után, főzni mindenki magára főz, hűtő is közös volt, ott is mindenki a saját kis polcát rendben tartotta.

Le kell fektetni a szabályokat.

Lopni egymástól tényleg nem érdemes, onnantól kezdve biztos terjeszted, hogy na ő lopós...mire jó az neki? Lopott 100 fontot tőled, de az életbe össze nem tud költözni már senkivel, mert mindenki tudni fogja, hogy lopós.

Az ajtót meg zárd. Olyan helyre ne menj, ahol nem lehet.

Nálunk nem lehetett, de én nem olyan házba mentem, ahol már laktak, hanem együtt néztük a házat azokkal, akikkel együtt laktam. Ha befogadtunk valakit, először megismerkedtünk vele.

2015. máj. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!