Kezdőoldal » Utazás » Európa » Svájc vagy Norvégiába érdemese...

Svájc vagy Norvégiába érdemesebb költözni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelenleg másodéves mérnökinformatikus hallgató vagyok és diploma után 99,99%, hogy kiköltözöm külföldre!


Angolul középfokon beszélek, németül csak alapfokon, de rá akarok feküdni vagy a svájci német nyelv vagy a norvég nyelv elsajátítására!


Indulótőkének lesz olyan 1,5-2 millió forintom, szerintem ennyivel 2-3 hónapot kihúzok mind a 2 országban, ameddig nem találok állást.



Szerintetek melyik országban jobb élni? Minden infó érdekel (fizetések, emberek, időjárás, minden!)


Tapasztalatokat is nagyon szívesen várok és előre is köszönöm a segítséget.



2015. máj. 18. 20:38
 1/10 A kérdező kommentje:
*Svájcba
2015. máj. 18. 20:40
 2/10 lencsefőzelék ***** válasza:
97%

Svájcban nem egyszerű letelepedni, a munkaszerződéshez lakásszerződés kell, a lakásszerződéshez meg munkaszerződés. Itt van némi info róla:

[link]

2015. máj. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
amúgy meg ez így hülyeség,hogy hova érdemesebb.......mert most mondhatunk mi neked bármit.....oda menj ahol JÓL érzed magad és TETSZIK!!!!!mert hiába érdemesebb az egyikbe menni ha te ott nem érzed jól magad!!
2015. máj. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1-es köszi!


2-es, igen oda fogok menni, ami nekem fog jobban tetszeni, de az okos ember meghallgatja mások véleményét, tanácsait és azt is beleveszi a mérlegelésbe :D

2015. máj. 19. 11:12
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

3-as. Jo eg, dehogy. A munkaszerzodeshez nem kell az eg vilagon semmi, munkat talalni siman lehet itthonrol is.

Akkor kezdodnek a problemak, amikor el akarsz menni kivaltani a tartozkodasi engedelyt, amihez kell, hogy legyen kinti lakcimed. Viszont lakast altalaban nem adnak ki olyannak, akinek engedelye nincs. Viszont ezt at lehet hidalni apartmanhotelekkel, amik kenyelmesek, csak baromi dragak.


Amugy IT-ben minden szempontbol Svajcot ajanlom, az IT fizetesek itt a legmagasabbak a vilagon.

2015. máj. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!


Arról én is hallottam, hogy munkához kell lakcím, de a lakcímhez kell meló!

2015. máj. 19. 16:34
 7/10 anonim ***** válasza:
18%

Jegesmedvéknek Norvégia.

Svájc a Top mindenben.

Norvégia, hideg és drága.

+Megtanulsz németül 100 milliós álláspiac.

Norvéggal

Keress rá UBS Preise und Löhne.

Az északi országok szarrá adóztatnak.

Svéd ismerős mesélte, hogy annyira szegény a kormányuk, hogy már arra is komoly summát szednek, ha az ingyenes céges parkolót használod.

2015. máj. 27. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

7-es folyt.

Én dolgoztam Svájcban.

Most sajnos csak Németország jutott.

Informatikusként ez is királyság. Évi 66K bruttó.

Havi 3.1K nettó. Emlékszem amikor kocsival átértem Ausztriába és ott bementem egy boltba olyan érzésem volt, hogy nyomortanyán járok. Meg lehet szokni Pesten is. De amikor Zürich HB-után kiszálltam a vonatból Keleti PU-n. szó szerint sírva fakadtam a szakadtság látványától.

2015. máj. 27. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%

7-8 folyt.

Ne foglalkozz a lakáskérdéssel.

Első hónapokban kibérelsz egy apartmant. Nem tudom most mennyi szerintem Havi 2K-nál nem több. Ráleresel Bed und Brekfast Zürich. Hotelben is ki lehet húzni. Mikor először mentem Zürichbe és montam hogy 1 hónapra kiveszek egy szobát 50%-ot le tudtam alkudni a napi árból.

2015. máj. 27. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%

7-8 folyt.

Nem érdemes kimenni állást keresni.

Elküldesz 100 életrajzot. Mikor interjú van kireppensz.

2015. máj. 27. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!