Kezdőoldal » Utazás » Európa » Bérelhetek lakást Bécsben ha...

Bérelhetek lakást Bécsben ha van megtakarított pénzem de még nincs munkám?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy Bécsben lakásbérléskor bekérnek 3 vagy 6 havi fizetéspapírt. Hogyha párom és én egy havi 500-550 eurós lakást szeretnénk bérelni de csak azt tudjuk bizonyítani hogy a szamlánkon van ~12000 Euro, vajon kiadják? Munkavállalási szándékkal megyünk, csak ugye könnyebb álláshoz jutni ha az ember ott lakik.


Válaszokat előre is köszönöm.



2015. jún. 9. 06:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

elvileg igen, gyakorlatban meg nehezen.


amugy az a legnagyobb hulyeseg ha kimesz a semmire.


Eloszor keress munkat, aztan mehet a lakaskereses es nem forditva. Mert abbol csak penz nelkuli hazakullogas lesz...

2015. jún. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Megoldható durva mennyiségű kaució letétbe helyezésével.
2015. jún. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

De mit gondolsz arról hogy abból a 12 ezerből szerintem spórolósan biztos meg lehet élni fél évig még akár munka nélkül is. Amúgy szerintem tovább mert ha levonok 3000-et kaucióra és utána havonta számolok 700 eurót a lakásra meg utazásra összesen két főnek. Még mondjuk számolok 400 eurót élelmiszerekre meg egyebekre. Az 1100 és szerintem mindent durván számoltam. Akkor az durván számolva 8 hónap mert 9000:1100=~8. Szerintem ez így működhet mert beszélek németül kb kicsit jobban mint alap de kozepszintnek még nem nevezném, angolul folyékonyan, és fél év alatt kicsi az esélye hogy ne sikerüljön semmi.

Persze a legjobb az lenne ha munkára menne már ki az ember.


Azért írom ezt le így mert lehet hogy nem veszek valamit szamitasban. Hol bukik meg a mutatvány?

2015. jún. 9. 08:08
 4/21 anonim ***** válasza:

" fél év alatt kicsi az esélye hogy ne sikerüljön semmi. "


:)


Na itt bukik meg.

2015. jún. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

"Az 1100 és szerintem mindent durván számoltam"


Ja igen. Meg itt. Ennyibol kabe nyomorogni lehet. De azt is nehezen.

2015. jún. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Oké, Köszi a válaszokat
2015. jún. 9. 08:35
 7/21 anonim ***** válasza:
Mi 1 hónap után ki tudtunk venni lakást, elfogadták a munkáltatói igazolást, pedig az enyémet kb egy sajtpapírra írták kézzel. A kaució sem volt vészes, de itt van provizio is, azzal is számolj, ami 1-2 havi lakbér szintén.
2015. jún. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak:


Hol laktatok azalatt az egy hónap alatt?


Mi a provizio? Az a díj ami a kozvetitonek jár? Nem vagyok benne biztos. Amúgy ha igen akkor a közvetítőt szeretném megkerulni

2015. jún. 9. 10:36
 9/21 anonim ***** válasza:
igen, az ugynoknek jar. Megkerulni meg csak akkor tudod ha a lakas tulajdonosa kozvetito nelkul adja ki a lakasat, olyan meg 10bol 1 ha van.
2015. jún. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
ja igen: alap nemettel meg szinte tuti hogy nem fognak neked lakast kiadni. Meg ha jol beszelsz de eros az akcentusod akkor is necces.
2015. jún. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!