Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszországba megyünk nyaralni...

Olaszországba megyünk nyaralni. Mennyi pénz kell?

Figyelt kérdés

Bibione-be megyünk 7 napra nyolcan nyaralni. Az apartmant már kifizettük.

Az élelmiszer árak érdekelnek leginkább, és hogy kb mennyi költőpénzt javasoltok?


Köszi a segítséget!


2015. jún. 12. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Hét napra 8 főnek legalább 600 EURO kell szerintem minimum.
2015. jún. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem fejenként 250 euróval számolj minimum
2015. jún. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kérdeztük a 8 fő korát, nemét stb, így nem lehet pontosan válaszolni, de az a 620.000 ft-nak megfelelő EURO azért dúrva egy kicsit!
2015. jún. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


4 nő, 2 férfi és 2 gyerek:)

2015. jún. 14. 17:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Olaszországban élek, a családom 3 tagú (plusz egy kutya...) A napi élelmezést 3 főre kb. 20 euróból tudom megoldani, de ebben nincs semmi extra, húst sem eszünk mindennap.


Ha szeretnétek elmenni egy pizzeriába, akkor egy alap pizza ára 6-8 eurónál kezdődik (mivel ez kiemelt üdülő övezet, ez lehet több is), ehhez jön az ital.


Ha bárban szeretnétek reggelizni (capuccino, caffé, briós) akkor erre fejenként lehet számolni alkalmanként 2-3 eurót.


Elmenni meginni egy sört vagy egy aperitivót egy bárban fejenként és alkalmanként úgy 5-9 euróba kerülhet.


Itt nem szokás borravalót adni. Tényleg.

Üdülő övezetekben szeretnek kicsit csalni, vagy lenyúlni. Olasz szokás, minden árát érdemes pontosan tudni, és a végén kérni a számlát...


Ha szeretnétek a szabad strandon kívül egyéb programokat is, arra külön kell számolni.


Ha apartmanba mentek,vihettek magatokkal valamennyi kaját, italt otthonról is, bár azt nem javasolnám, hogy csak hazait egyetek.


A cigi jóval drágább, mint otthon, ezért, ha valaki dohányzik, inkább otthonról hozza. Egy kartonnal minden gond nélkül be lehet jönni fejenként. (Ennél többet nem nagyon szeretnek...)


Kérdés még a közlekedés.

Ha kocsival jöttök, számolni kell az autópálya díjat és a benzint. (Mondjuk én nagy tankolásra Szlovéniát javasolnám, nekem legutóbb úgy tűnt, ott a legenyhébb az üzemanyag ára. Persze, ha arra jöttök. :-) )


Ha van még kérdés, írjatok, megpróbálok válaszolni.

2015. jún. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ildikó Kovács2 válasza:

Szia!


Azt nem tudod véletlenül, hogy hol és mit érdemes vásárolni? milyen élelmiszer üzletek vannak, amik jók?

olyasmire gondolok, mint tészta, olivaolaj, paradicsomszószok, kinder édességek, sonkafélék, stb.

milyen márkák jók ezekből?

Mi Bibione-ban fogunk nyaralni idén, a piacot érdemes megnézni?

2016. aug. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!