Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvát határon elfogadják az...

Horvát határon elfogadják az ideiglenes személyi igazolványt?

Figyelt kérdés

-án indulunk nyaralni és most vettem észre,hogy a kissebbik fiamnak nincs személyi igazolványa(szentül meg voltam győződve hogy születésekor a kórházban automatikusan kapott a bátyjánál legalábbis így volt)

Holnapra kaptam az okmányirodába időpontot de valószínű nem lesz meg mire indulunk ergo csak az ideiglenest tudjuk felmutatni a határon.

Természetesen holnap rákérdezek az okmányirodai ügyintézőnél is csak gondoltam érdeklődök mire számíthatok!

Ha tud valaki segíteni megköszönöm!


2015. júl. 6. 15:05
 1/5 A kérdező kommentje:
18-án
2015. júl. 6. 15:06
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jó lesz az is


Beutazási, tartózkodási és munkavállalási feltételek:


Utazási/személyi okmányok:


A két ország érvényes útlevéllel vagy személyazonosító igazolvánnyal rendelkező állampolgárai az utas- és áruforgalom számára kijelölt határátkelőhelyeken vízum nélkül léphetnek be a másik állam területére.


Magyar állampolgárok valamennyi forgalomban lévő érvényes magyar személyazonosító igazolvány birtokában – ideértve a régi típusú, füzet alakú igazolványt, valamint az ideiglenes kártya formátumú igazolványt is – utazhatnak Horvátországba. A személyazonosító igazolvánnyal történő beutazás Horvátország területére nincs korhatárhoz kötve.


[link]

2015. júl. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm
2015. júl. 6. 16:01
 4/5 anonim ***** válasza:
25%
Igen de csak az ideiglenes kártyaformátumút. De szerintem a papírt is elfogadják, nekünk meg se nézték egyiket sem, mert nagy volt a tömeg és próbálták minél gyorsabban.
2015. júl. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
33%
Csak akkor fogadják el, ha kártya formátumú nem pedig papír. El semmiképp nem fog készülni, mert 21nap az ügyintézési határidő. Ez akkortól lesz érvényes egy hónapig, amikortól intézed, tehát 08.06án fog lejárni az ideiglenes.
2015. júl. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!