Kezdőoldal » Utazás » Európa » Wizzerrel Bulgáriába! Internet...

Juagi kérdése:

Wizzerrel Bulgáriába! Internetes utasfelvétel?

Figyelt kérdés

Internetes utasfelvétel során,beállítom okmány típusának a személyigazolványt,de amint rámegyek az utasfelvételre, hogy kinyomtassam a beszállókártyám átvált az okmány típusa egyéb okmányra.Felhívtam az ügyfélszolgálatot,ahol egy "nagyon okos" ügyintéző 250 Ft/perc díjért közölte, hogy mivel nem schengeni ország ezért útlevél kell és ezért nem jó a személyigazolvány,ezért vált át egyéb okmányra. Konzulátus és reptéri rendészet szerint, valamint legjobb tudomásom szerint is Bulgária uniós ország. Valóban nem schengeni ország,de unión belül lehet utazni érvényes személyigazolvánnyal és a schengeni tagság annyit jelent hogy nincs határellenőrzés.

Hogy nyomtassam így ki a beszállókártyám?? Járt már más is így hogy átváltott egyéb okmányra a chek in közbe a rendszer? A beszállókártyán látszik az okmány típusa??



2015. júl. 13. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Beadod a születési évszámokat és megadod az igazolvány számokat, majd a nyomtatás gombra kattintasz.

Mi ezen olyan komplikált???


Ezekből egyetlen dolog fogja a személyzetet érdekelni, a neved. A határőrt meg az érdekli, hogy érvényes legyen az igazolványod. Vagy útleveled. Amit viszel.


Lehet hogy fölényesnek érzed, de az ügyintéző csak a dolgát végzi, nem látja a monitorodat, valószínűleg nem ment még Bulgáriába, tehát nem jó cinikusak lenni vele. Csak a munkáját végzi tudása szerint.

2015. júl. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Beírtam a születési adataim,kiválasztottam okmányként a személyigazolványt, beírtam a számát,kiállítási-lejárati idejét, rámentem a mentésre és mikor ki akartam nyomtatni a beszállókártyát (utasfelvételnél) még egyszer ellenőriztem az adatokat és ott egyéb okmányra váltott át személyigazolvány helyett (a többi adat stimmelt) ezért felhívtam őket. Ahhoz nem kell Bulgáriába járnia, hogy tudja mi a schengen fogalma és ha már elkérnek 250 ft/perc díjat szerintem jogos az elvárás hogy ne baromságokat mondjanak. Szerintem ezzel nem érzem magam fölényesnek! Ezért is írtam ide ki a kérdést,hátha más is járt már így. Értem én hogy a nevem meg az igazolványom száma stimmeljen,de mivel a wizzairnél minden módosításért egy halom pénzt kérnek,gondoltam előbb kérdezek mielőtt cselekszek.

Akkor jól értem hogy beszállókártyán nem szerepel az okmány típusa?

2015. júl. 13. 19:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is jogos a felháborodásod, 250 Ft/percért elvárható lenne, hogy ilyen alap dolgokkal tisztában legyen a call center.


Ha nem annyira sürgős a dolog, akkor azt tudom javasolni, hogy írj be ide:

[link]


Vagy elég aktívak a Facebook-on, ott is meg lehet próbálni kommentben írni nekik, úgy láttam szoktak válaszolgatni.

2015. júl. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Rákerestem régebbi bolgár beszállókártyáimra, a nemzetiség, igazolványszám és a lejárat van rajtuk. Talán ez megnyugtat.


Lehet megírhatnád a történetedet a homárnak.

2015. júl. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy megnézted nekem! Ma is átváltott egyéb okmányra, egyébként azt vettem észre hogy amint megadom gyermekem adatait (csecsemő) akkor változik át, mert volt amikor személyi maradt a típus. :) Abban tudnál még segíteni,hogy gyerekemnek hogy lesz beszállókártyája,mert ugye ő velem utazik ölbe és mikor rámegyek az utasfelvételre még van lehetőségem megnézni az adataimat és ott csak az én nevem szerepel, gyerekem adatai nincs az én adataimmal együtt.
2015. júl. 14. 10:08
 6/6 A kérdező kommentje:
A homárt kihagyom, ez csak azért tanulságos szerintem,mert biztos van olyan utas aki nincs tisztába,hogy unión belül elég a személyi és kap egy ilyen tájékoztatást,hogy útlevél kell és adott esetbe 2 héten belül repülne és ezmiatt sürgősségi útlevelet igényel,hát akkor igencsak megnő az utazás költsége. Egyébként érdekes,hogyha útlevelet adok meg okmány típusnak akkor nem vált át más okmányra...:/
2015. júl. 14. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!