Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kaptam egy emailt egy utazásró...

Kaptam egy emailt egy utazásról, ez egy átverés?

Figyelt kérdés

Gyanús volt hogy a spam üzenetek közé kerülve érkezett a fiókomba. Az email cím amiről érkezett a "info@webkukker.hu". Nagy betűkkel tárul elém, hogy 5 éjszakát legalább nyertem, ki lettem választva, blabla:


"Ez a mail és a benne található link garantálja az 5 ingyenes éjszakára, 2 főre szóló voucher lefoglalását.

Te lettél kisorsolva a II Európai Turisztikai Preferenciák Felmérésben való részvételre (ETPF), melynek keretében 1000 hotel garantál összesen 5000 kétszemélyes szálláscsomagot – melyek mindegyike 5 napra szól."


Rámentem az emailben megadott linkre ami a www.onetreeresearch.com oldalra vezet, ami amúgy ugyanoda vezet vissza ami a megadott "egyedi azonosítójú" linken is bejön és rövid kérdésekre kell válaszolni, adatokat megadni, majd a bökkenő hogy az utalvány átvételéhez fizessek 3500at, vagy postai utánvéttel 5800at, apróbetűs részként az emailben még az is hogy 3-4-5-10-20ezret/fő fizessek az utalványom kiváltóhelyeként megjelölt szállodában ha oda megyek, de a szállás díját az utalvánnyal váltom ki. Persze hivatalosan hangzó megfogalmazással a feltételekről és az utalványt elfogadó helyekről, amik valóban létező hotelek.

Más is kapott ilyet, vagy mi ez?



2015. júl. 14. 23:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Átb*aszás
2015. júl. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Atverés én is szoktam kapni én meg sem nyitom.Sõt még pénznyerésrõl is kaptam emailt.
2015. júl. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is szoktam kapni. Egyszer jobban utánajártam.. átb.szás.

Kb. ennyibe kerül mintha simán elmész.. mert csak ott derül ki pld. (vagy az apróbetűs részbe van) hogy csak a szállás ennyi, a kajáért még ott külön kell fizetni.

2015. júl. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Szóval nem véletlenül jött spamként, köszi.
2015. júl. 15. 01:01
 5/15 anonim ***** válasza:

Ez akkora átbaxás, hogy a webkukker.hu domain még regisztrálva sincs.


Minden ilyen levelet azonnal törölni kell.

2015. júl. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hihetetlen, hogy ezeknek a pénzbehajtóknak még mindig van létjogosultságuk.
2015. júl. 15. 01:13
 7/15 kittikehh00 válasza:

Ez most nem pont ilyen, csak elmesélem, hogy nem csak ez átb*szás, hanem a mai világban már minden előfordulhat...


Szóval pár hete mentünk volna Olaszországba nyaralni, Gradoba. Elvileg valami mobilházat béreltünk volna ki.

Pár nappal később fölhívott a rendőrség, hogy ez a szállás nem is létezik egyáltalán, csak valami csalók fölraktak kamu képeket, de annyira hihető volt, hogy már 126... 126 embert átvágtak így... Egyszerűen undorító! Ja, és azt még hozzátenném, hogy még a pénzt sem kaptuk vissza, mivel ez ügyben a rendőrség ügye nem tehet semmit elvileg. Szóval hogyha ismeretlen helyre mennétek, nagyon bizonyosodjatok meg arról, hogy az egész nem-e egy nagy átvágás! Köszönöm aki végigolvasta.

2015. júl. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy megosztottad!
2015. júl. 15. 01:32
 9/15 anonim ***** válasza:
Csak akkor vedd komolyan hogy nyertél, ha részt is vettél valamilyen nyereményjátékon, aminek ez (is) volt a nyereménye, különben ne. Senki nem fog vadidegeneket kiválasztani, hogy de jó nyertél. Ilyenkor mindig a pénzed kell nekik.
2015. júl. 15. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ez is hasonló, én olyan e-mailt kaptam, hogy nyertem egy iPhone 6-ost, máris át is vehetem ha megadom az adataim. Az apróbetűs resznel viszont az volt, hogy majd fizetnem kell hetente x Ft-ot, amit a mobilszolgáltató miatt vagy Apple cégnek muszáj fizetni (Valami ilyesmivel magyaráztak) de a lényeg, hogy ez az összeg havonta annyi volt vagy több, mintha bementem volna az üzletbe és megveszem részletre a telefont.
2015. júl. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!