Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen Görögországban élni...

Milyen Görögországban élni magyarként?

Figyelt kérdés
Gondolkozom a kiköltözésen, de nem tudom, melyek azok a szakmák, diplomák, amelyekkel boldogulni tudok. Humán diplomás vagyok.

2015. júl. 22. 09:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Fos. Én éltem kint 1 évet, a görög hétköznapi emberek rendkívül bunkóak, trehányok, önzőek, makarcsok és türelmetlenek a közhiedelemmel ellentétben. Ezer meg ezer negatív tapasztalatot le tudnék írni. A válság is egy vicc, vannak olyan szakmák ott a közszférában ahol van 16. havi fizetés és le akarják csökkenteni 13-14. havi fizetésre, ezért verik szét a Athént félévente egyszer. Közlekedés és a parkolás káosz, a céges kocsimat 7-szer (!) húzták meg miközben parkoltam, cetlit egyszer sem hagytak a szélvédőn, a javítását meg természetesen levonták a fizetésemből. Ha valamire megkérsz egy görögöt nem fogja megcsinálni csak mondja hogy "majd holnap", ha meg sürgeted akkor besértődik. Persze rengeteg kedves ember is él ott, a szomszéd nagymama minden nap sütött valamit és áthozta hogy egyem meg, gyakorlatilag nem kellett étkezésre költenem. De ha nem turistaként mész oda egy a tengerhez akkor megismered az igazi görögöket...
2015. júl. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! De ezek nagy része talán itthon is elmondható, nem?
2015. júl. 24. 11:41
 3/3 annitaki válasza:
100%
En eltem kinn Gorogorszagban es azt kell mondjam,hogy mai napig visszavagyom!20 eve jarok ki rendszeresen! Magyarorszagon is vannak bunko,taho emberek...nem is keves!
2016. ápr. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!