Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szent Péter Bazilika (RÓMA)...

Szent Péter Bazilika (RÓMA) kupolájának megmászása?

Figyelt kérdés
A kupolába 551 lépcsőn lehet feljutni, vagy lifttel, de akkor is még 320 lépcsőfok. Mennyire szűk helyen kell ezt megtenni?. pl az egri Minaretben szörnyen éreztem magam míg feljutottam. És bár szeretném megnézni félek is. Mire számíthatok?
2015. júl. 24. 23:03
 1/3 anonim válasza:
Nemrég voltam ott és valóban kissé szűk a lépcső. De ez szerintem csak akkor lehet gond, ha klausztrofóbiás vagy. Egyébként nagyon szép tényleg, és ajánlom figyelmedbe, hogy időközönként ablakok is vannak a csigalépcsőn. Én biztos nem hagynám ki a helyedben!
2015. júl. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi!Nem szeretném kihagyni, sajnálnám, hogy gyávaságból nem élek a lehetőséggel. Mennyire szűk? Kisebb-nagyobb emberek oldalazva férnek el benne?
2015. júl. 24. 23:40
 3/3 aHermann ***** válasza:

Szia!

Nem kell aggódni. Azért nem olyan kicsi a hely, bár amikor már a kupolában, annak a tetéjénél vagy, nem valami tágas a hely. Teljesen zárt a lépcső, a végén a szűk zárt csigalépcső egy kicsit gond, ha klausztrofóbiás vagy.

A férjem 191cm, a végén le kellett hajtania a fejét. Széltében is ok a végén, általában 2 normál testalkatű ember elfér egymás mellett (kivéve a szűk csigalépcső).

Egyik irányba mész fel, és máshol jössz le.


Nekem nagyon komoly tériszonyom van, de a Szent Péter Bazilika kupolája volt az egyik "legjobb" kupola/torony ahova felmentem biztonság szempontjából. A panorámát szigorúan a fal mellől néztem, de sajnáltam volna, ha lent maradtam volna.

2015. júl. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!