Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszországban mennyire drága...

Olaszországban mennyire drága az élelmiszer?

Figyelt kérdés

Egy hónapot fogok ott tölteni.

Lesz főzési lehetőségem is, így nem nagyon szeretnék étterembe beülni :)


2015. okt. 9. 15:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Ahogyan én tapasztaltam, semmivel sem drágább, mint nálunk.

No jó, egy picivel néhol drágább, de azért a pénzért már nem szar trappistát kapsz, hanem rendes sajtot. NEm keleti neszkafét, hanem igazi kávét.

Azok a dolgok picit drágábbak, amiknek nálunk alapból elcsalják az áfáját, de hogy mondjak jó hírt is, odakinn másfél euróért is jó bort kapsz.

Ráadásul Olaszország tele lesz gasztronomóiai felfedeznivalóval. Finom sajtokkal, szalámikkal, sonkákkal. A halakról nem is beszélek.

Ha hazajössz, azt nem fogod megérteni, ezt a sok keleti sz.rt hogyan tudják itt eladni ilyen drágán.

2015. okt. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én Olaszországban élek.

Az ételek ára a minőségüktől és attól a helytől függ, ahol vásárolni fogsz.

A nagy áruházláncokban (minden országrésznek megvan a maga láncolata... nálunk at Iperal a menő :-) ) sok leértékelés van, ami magát a minőséget nem befolyásolja, minthogy nincs nagy minőségbeli különbség akkor sem, ha az adott bolt márkajelével ellátott terméket veszed az ugyanolyan, de más márkával ellátott helyett.

Viszont a jó bor - és ezt az olasz férjem mondja - 5 euró fölött kezdődik. Az alatt itt is csak pancs van. Persze az előttem szólóval biztos nem egyforma az ízlésünk.


A hús a hentesnél jobb, igaz drágább kicsit. Bár ne várj magyaros ízeket adó alapanyagokat (a paprikapor nagyon drága és fele olyan jó sincs, mint otthon, nincs füstölt, vagy bőrös hús, nincs petrezselyem gyökér). Viszont van egy rakás más dolog. Mondjuk nekem elég sok időbe tellett telik, mire megtanulok olaszul főzni. De ha csak egy barátnő van, aki segít, már megéri és otthon hatalmas sikered lesz a tudásoddal.


Jó itt tartózkodást!

2015. okt. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!