Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szlovákiában a Regiojet...

Hardenberg kérdése:

Szlovákiában a Regiojet vonatoknál nincs jegyellenőrzés?

Figyelt kérdés

Interneten vettem jegyet, helybiztosítással (mivel csak úgy lehet) és furcsálltam hogy nem kérik a jegy számot a vonaton, se oda, se vissza (Kassa-Poprad). Vagy eleve biztos, hogy ha mindenki vita nélkül a helyén ül, annak van is jegye?

Amúgy sokkal jobb, mint az állami vasút, feleannyi és kényelmesebb, vizet, kávét is adnak.



2015. okt. 30. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:
95%
Én egyszer utaztam vele Kassa-Prága viszonylatban és se oda se vissza nem kérték a jegyet, pedig még direkt ki is nyomtattam a vásárlásról szóló igazoló e-mailt :D Erre gondoltam én is, ha mindenki elfoglalja a helyét és nincs semmi fennakadás (értem ez alatt, hogy senki nem próbál potyázva más helyét elfoglalni) akkor felesleges a jegyellenőrzés. Azért ez a szintű 'jóhiszeműség' csak a nyugati országokra jellemző. Lásd Hollandia ahol szabadon használhatja bárki az államilag kihelyezett kerékpárokat mégsem tűnnek el. Úgy hallottam egyébként, hogy év végéig ki fog vonulni Szlovákiából a Regiojet, mert valami gondjuk akadt az állami vasúttársasággal. Kár.
2015. okt. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%
ja, egyébként Kassa-Prága menetút 9 eurótól kezdődik, ami egy vicc ár. arról nem is beszélve, hogy óránként jönnek kávéval, üdítővel kínálni, az éjszakai járatokon pedig reggel reggelivel jönnek :D
2015. okt. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Csicsky ***** válasza:
100%
A Révkomárom - Pozsony útvonal van jegyellenőrzés. Legalábbis akkor mindig volt, amikor én utaztam, de az nem helyjegyes.
2015. okt. 31. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!