Kezdőoldal » Utazás » Európa » Finnország, Norvégia, Hollandi...

Finnország, Norvégia, Hollandia, Dánia, UK, megéri?

Figyelt kérdés

Szóval Hollandiában szeretnék továbbtanulni (meg 2 ev) vendéglátói EGYETEMEN, ami gyakorlatorientált, tehát tanulás mellett a gyakorlat is meglesz. Az lenne a kérdésem, hogy utánna hova lenne érdemes kiköltözni véglegesen. Finnország es Norvégia nagyon tetszik, a jelenlegi sulimban van lehetőség finnül tanulni es csereprogramok is vannak. Jelenleg olaszt es angolt tanulok. Dániában az tetszik, hogy nyugodt. Na de a kérdésem, melyik ország a legjobb (megélhetés, munka, közbiztonság, egészségügy, állampolgárság)????

Minél hamarabb el szeretnem kezdeni tanulni az adott nyelvet.



2015. okt. 31. 09:34
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Az en almom Norvegia. Highfive!:D
2015. okt. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Es tudsz róla esetleg valami személyeset? Például barát vagy ismerős által, mert ilyeneket szeretnek hallani. Amugy nekem is nagy álmom valamelyik északi ország. Es sok sikert neked. :)
2015. okt. 31. 10:50
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Miért pont északi ország ? Fene hideg van ott egész évben... Sokkal jobb Észak-Afrika. Meleg van, több a turista és van egy csomó álláslehetőség.
2015. okt. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mert szeretem a hideget. :P
2015. nov. 1. 08:49
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
3-as: Ugye vágod, hogy most milyen a helyzet Észak-Afrikában?
2015. nov. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ahelyett, hogy egymással beszélgettek, inkább válaszolhatnatok nekem.... :)
2015. nov. 1. 16:37
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik országnak/országoknak meg vannak a hátrányai.

Norvégiába kapásból nagyon drága az élet, ergo nagyon sok pénz kell indulásnak. Ráadásul nem is olyan könnyű ott elhelyezkedni külföldiként.

Finnország szép hely, de ott se fenékig tejfel az élet. Ott is egyre nehezebb munkát találni.

Dánia szintén olyan, mint Norvégia, drága.

Hollandia az valahol középúton van. Nem is olyan drága az indulás, mint Dániába vagy Norvégiába, de azért ott se kolbászból van a kerítés.

UK alatt meg kapásból 3 országot lehet érteni.

Anglia az egyik. Népszerű kivándorlási célpont az angol nyelv miatt, de eléggé szigorítani akarnak. Ráadásul egyre több ott az olyan bevándorló, akik nem dolgozni mennek ki, így az angoloknak tele van már a hócipőjük.

Skóciával egy nagy gond van: nagyon elérte a válság. Ott is inkább a nagyvárosokba éri meg menni.

É-Írország meg ugyanolyan, mint Skócia.

Az ilyen vendéglátói egyetemeket meg felejtsd el. Szépen hangzanak, de semmit nem érnek. Nem csak az itthoni egyetemeknél van így.

2015. nov. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat :) Kanadarol esetleg tudsz nyilatkozni? Amugy ahova menni szeretnek továbbtanulni az egy igenis elismert nemzetkozi egyetem, ismerősöktol tudom hogy milyen nagy az elhelyezkedési arany arról az egyetemről es nagyon gyakorlatorientaltak es nagy színvonalú az oktatasuk.
2015. nov. 2. 06:09
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is angol-olasz szakról kerültem ki Finnországba! :D de én nem bírom ezt a hideget, alig várom hogy visszamenjek Olaszországba :) (onnan jöttem ki)

Nagyon szép ország, az én tapasztalataim szerint abszolút elfogadóak a külföldiekkel (főleg mikor megtudják hogy magyar vagyok, ők is "számontartják" ezt a magyar-finn "rokonságot"). Munkalehetőség viszont nem nagyon van :( nehéz elhelyezkedni, az élet elég drága, mi 1500€/hó ból élünk ketten mindenféle luxus nélkül (autó nincs, diákbérlet havi 35€). Ja, és ez diák albérlet, még 200€-t számolj rá ha nem diákként jösz ki.

Van még kérdés? :)

25/L

2015. nov. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!