Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tenerifén hol érdemes megszállni?

Tenerifén hol érdemes megszállni?

Figyelt kérdés
Tenerifére szeretnénk menni nyaralni jövőre. Melyik részen, városban érdemes szállást foglalni? Olyan helyet keresünk ahol homokos szép a part. A buli nem fontos de azért élet legyen.

2015. dec. 26. 10:00
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Tenerifén nincsenek igazán szép partok. Ez egy vulkanikus sziget, hirtelen mélyülő, rövid partszakaszokkal, 90%-ban fekete homokkal, kavicsos partokkal. Mivel az Atlanti Óceánban helyezkedik el, a vízhőmérséklet is elég hűvös, nyáron is. A nyílt óceán miatt elég szelesek a partok, elsősorban a szörfösöknek és más vizisportok kedvelőinek ideális.


Tudom, sok helyen azt hazudják, hogy ez egy turista fürdőparadicsom, de korántsem az. Gyönyörű hely, nagyon jókat lehet túrázni is, de napozós-fürdőzős nyaralásra maximálisan alkalmatlan.


A nyugati és a déli részeken van 1-1 mesterséges sárga homokos part. A vízbe belépve viszont általában kavicsos, köves, fekete homokos a part ugye, amilyen természetesen is.

2015. dec. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És ha nem a fürdés, napozás szempontjából nézzük hanem mondjuk kirándulás kiindulási pontot keresek? Hol érdemes megszállni?
2015. dec. 26. 11:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha bérelsz egy autót, gyakorlatilag mindegy. Tenerife olyan pici, hogy 2 óra alatt körbe lehet autózni az 1 szem autópályáján :)


Mi írtunk egyszerűen egy listát, hogy hova akarunk eljutni, aztán megnéztük az útvonalat, és minden napra terveztünk valamit. 1 hét alatt gyakorlatilag a sziget minden látványosságát kényelmes tempóban meg lehet tekinteni.


Én északot ajánlom inkább, ha kicsi életre is vágysz, dél gyakorlatilag halott, van 1-2 turistalétesítmény, de ennyi. VIszont ott szebb a part. De kietlen, sivatagos jellegű, míg északon hegyes, pálmafás.

2015. dec. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szinte mindegy hol keresel szállást, csupa jó helyet fogsz találni, ahogyan az előttem válaszoló is elmondta.

Én egyaránt jól éreztem magamat Adejében, Costa Silención, vagy éppen Puerto de la Cruzban. Mert mindegyik jó hely, és különleges a maga módján.

Mikor Tenerifére megyünk, a városnál fontosabbnak érezzük a szállás hangulatát, stílusát no meg árát. Értékeléseket olvasgatunk, meg fotókat nézegetünk, megnézzük az utcaképet, és úgy döntünk.


De ha valóban a szép part miatt mentek, és nyaralni, szerintem teljesen fölösleges Teneriféig repülnötök. MEnjetek el a dél-spanyol partokhoz, vagy valamelyik földközi-tejngeri szigetre. Bulgáriába, vagy Törökországba. Ezeknél mind-mind találtok majd szép partokat.


Tenerifét meg ne nyáron keressétek fel, mint a legtöbb szerencsétlen, hanem akkor, amikor itt rossz idő van, ott meg jó. Például januárban. Télen.

Szerintem ez fontosabb, mint minden szálláskeresési probléma. Ráadásul ilyenkor télen tényleg nagyon olcsó minden odalenn. Érik a mandula, leégsz a napon, és lehet rengeteget kirándulni.

2015. dec. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!