Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában mindig a legaljáról...

Angliában mindig a legaljáról kezdel?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Előre szeretném mondani, hogy még csak 17 éves vagyok és már most tervezem, hogy ki szeretnék menni Angliába dolgozni (már most kérem, hogy menjenek innen el a lehurrogó és lebeszélő emberek, mert abből nem kérek köszönöm!). Jelenleg szakácsnak tanulok, ami megy is elég jól. A szakma mellé még érettségit kapok, amit tudok, hogy Angliában egyenlő a 0-val. Konkrétan azt szeretném kérdezni, hogy ha itthon megszerzek olyan 2-3 év munkatapasztalatot, majd kimegyek Angliába, akkor nem kezdhetek Demi Cheffel esetleg egy Chef de Partie-val, hanem csak mosogatóként vagy maximum Commis Chef-ként? Ha igen, akkor hogyan tudnék feljebb jutni a ranglétrán? Elmondanám a Chef-nek, hogy mik az ambícióim vagy hogyan megy ez? Előre köszönöm szépen a válaszaitokat, illetve még egyszer megkérem a rosszakaró trollokat, hogy menjenek máshova, mert nem kérek belőlük!

2016. jan. 19. 18:13
 1/10 A kérdező kommentje:
Jah azt még elfelejtettem mondani, hogy jelenleg középfokú nyelvvizsgám van, de tudom, hogy ez még kevés hozzá, de már folyamatban van a felsőfok!:)
2016. jan. 19. 18:20
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tévedés azt hinni, hogy mindenki a legaljáról indul. Ez nem igaz! Nyilván aki úgy jön ki, hogy egyenlőre nem a szakmájában helyezkedik el, és akármilyen munkát elvállal, az kezdi a látra aljáról, ahonnan bármikor szépen, lassan de feljebb juthat. Vannak akik eleve csak a szakmájukban keresnek állást. Azok már az első munkanap a szakmájukban fognak dolgozni.

Írod, hogy szakácsnak tanulsz. Ha van szakmai végzettséged, szakmai gyakorlatod, és kijössz de csakis a szakmádban keresel munkát, akkor a szakmádban fogsz dolgozni. Mint chef fognak alkalmazni, és nem mosogatónak, vagy kisegítőnek. Nyilván munkahelye válogatja, hogy mint chef mi lesz a munkád. Van ahol egyből bedobnak a mély vízbe, és egyedüli chefként dolgozol. Van ahol a már ott dolgozó chef mellett egyenrangúként dolgozol, de vannak munkahelyek ahol chefként, chef mellett "csicska" melót végzel. Rajtad áll mit csinálsz, mit vállalsz be.

Ranglétra feljebb jutását pedig nem lehet előre megmondani. Ezt majd te magad látni, tudni fogod.

Minden rajtad áll.

Sok sikert

2016. jan. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Még valamit!


Ne az legyen a fontos, hogy felsőfokú nyelvvizsgád legyen. Hidd el, ezt sem érdekel senkit. Inkább tanuld meg az angol nyelvet használni, mert attól, hogy valakinek nyelvvizsga papírja van, még nem tudnak kommunikálni. Inkább tudj kommunikálni, mert csak ez számít.

Még egy tanács: Tanulj, gyakorolj ameddig tudsz, és 21 éves kor előtt ne indulj útnak. Nem akarlak lebeszélni, csak azért tanácsolom, mert 20 éves kor alatt sokkal kevesebb lesz a minimálbéres fizetésed..21 évesen már annyi jár mint amennyi az alap.(persze chefként nem minimálbért kapsz)

2016. jan. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha van rendes nyelvtudàsod, szakmàd, akkor nem feltètlen alulròl kezdesz. Viszont ha kevès a kezdőtőkéd, akkor minél előbb kell a munka, akkor nagy eséllyel alulról kezded.
2016. jan. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 goaus ***** válasza:
100%
Nyelvtudással, szakmával csak a lúzerek kezdik alul. Aki egy kicsit is rátermett gyorsan talál jó melót.
2016. jan. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Bob the builder ***** válasza:
100%

Akkor egy kis saját tapasztalat.


Commisnak akkor vesznek fel ha pályakezdő vagy 0-1 év tapasztalattal.


Chef de Partienak akkor vesznek fel ha megtudod a főnököt győzni, hogy te az vagy.


Ha junior Chef de Partienak akarsz menni akkor az könnyebb. Pill a gyerek fegyujtja a konyhát majd befejezem.

2016. jan. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Azt tudtam, hogy 21 év alatt jóval kevesebb pénz jár, mert nem vagyok felnőtt ott. A kezdőtőkém már meg van az útra, amely talán egy kicsivel több, mint 3000 font (átváltva van nálam), szóval azzal nem lesz gond. Most nyáron fogok kimenni 2-3 hétre egyedül Londonba, szóval ott megnézhetem, hogy milyen is az igazi szemtől-szembeni angol nyelv. Ment mindenkinek a zöld kéz!:)
2016. jan. 20. 16:23
 8/10 Bob the builder ***** válasza:
76%

21 évesnél korábban nincsen értelme kimenned, legfeljebb idényszerűen nyáron.

A szakácskodás azért jó mert kb egy hét alatt lehet vele valami melót találni.

2016. jan. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 3005 ***** válasza:
Egy jo tanacs NE menj londonba, ott a legdragabb az elet. Gondolkozz mas nagyvarosokban, en pl Birminghamben vagyok, a 2. legnagyobb varos, ugyanugy van munka boven, de a szallas sokkal olcsobb. Itt kisebb lakast berelsz annyibol, mint Londonban egy kis koszos szobat.
2016. febr. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tudom, Londont alapból nem bírom:D Koszos nagyon. Én Birmingham és Bristol között vacillálok, hogy melyik, de még van időm eldönteni.:)
2016. febr. 1. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!