Kezdőoldal » Utazás » Európa » Párizsban mit érdemes megnézni...

Nemo kapitány (V.A.) kérdése:

Párizsban mit érdemes megnézni, ha csak 1 nap van rá?

Figyelt kérdés

Van-e 1-2 napra metrójegy, vagy ilyesmi?

Köszönöm a jótanácsokat!


2010. márc. 27. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Van természetesen napijegy.

Eiffel-torony alap, emellet Champs-Elysées, Concorde tér, Louvre (csak kívülről), Notre Dame, Diadalív, La Défense negyed (csak ha érdekelnek az ilyen modern felhőkarcolós negyedek), Sacre Coeur, Montmartre negyed. Ezek nagyjából beleférnek egy napba, lehet, hogy valamit nem helyesen írtam le, ezért elnézést, nem vagyok jó francia-helyesíró.

2010. márc. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Eiffel torony, Champs Élysées, Louvre (tényleg csak kívülről, amúgy erre 1 nap nem elég:D).

Érdemes városnéző busszal utazni a városban.

2010. márc. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
28%
Disney-Land
2010. márc. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én szokásos túrám, ami belefér egy napba.

Reggel indulás a Diadalívtől, végig a Champ Elyseesén a Louvre-ig. Az üvegpiramisnál, balra ki a Rue de Rivolira, végig a Hotel de Ville-ig. Itt jobbra be a szigetre, ahol akár sorba is lehet állni a Notre Damehoz. Ingyenes és igazán gyorsan pörög a sor mindig. A Notre Dame után, tovább a latin negyedbe. Itt pici császkálás, majd innen metróval fel a Montmartra. Pontosabban érdemes metróval eljutni a Blanche megállóhoz, itt van a Moulin Rouge, ahonnan rövid séta a Pigalle. Innen kb 2 utcasarok felfele a Sacre Courehöz vezető sikló, amivel várakozással együtt max 5 perc feljutni. A templom elől az egész városra rálátni, még az Eiffel toronyra is, amit ez a túra nem tartalmaz, de így ez is benne van. Majd innen tovább a Mountmarte-ra, ahol be lehet ülni egy jól megérdemelt menus vacsira. Kb 20 euro körül mozog egy 3 fogásos összeállítás. Kérjetek vizet hozzá, az nem kerül semmibe. (Bár tudom a bor inkább alkalomhoz illő lenne, ez csak egy költségkímélő tipp volt.)

Jó, nem épp andalgás, de rohanni sem kell. Viszont tuti, hogy este sem kell altatni majd. :) Az egészet meg lehet úszni 2 metrójegyből (egy St Michelltől Blanche-ig, és egy a siklóra)

Jó császkálást!

2010. márc. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Merçi!
2010. márc. 31. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!