Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliában élők! Loptak már...

Angliában élők! Loptak már tőletek? (bőveben lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok, lehet, hogy a címben kicsit durván fogalmaztam, de hirtelen nem jutott eszembe más szó.:) Konkrétan arra gondolok, hogy aki az angliai élete elején szobát bérelt, attól nem loptak a lakótársai? Gondolok itt a reggeli müzlijére, vagy a tusfürdőjéből, vagy bármiből, amit nem a szobájában tart? Ha történt ilyen, akkor hogyan derítettétek ki, hogy ki volt? Szóltatok valakinek erről?

2016. jan. 31. 18:03
 1/6 anonim válasza:
Ne menj tobb emberes hazba mert hidd el neked es nekik is nagyon furcsa es kenyelmetlen lesz es sohasem tudod hogy milyen emberekkel laksz eggyut-.
2016. jan. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én 8 éve élek kint, de soha nem laktam idegenekkel egy fedél alatt. Így nekem szerencsém volt. Viszont a párom aki jóval előbb kijött mint én, ő az elején pár hónapig szobát bérelt 6-od magával, ahol csak magyarok éltek. Emlékszem rendszeresen panaszkodtak, hogy volt pár ember aki állandóan meglopta őket. Ételüket, mosóport, szinte mindent ami mozdítható volt. Takarításban sem vettek részt. Persze nem voltak tekintettel a másik munkabeosztására sem. (volt aki éjszakás volt, nappal aludt volna, de nem tudott) Nagyon elege lett, így amikor lehetősége volt rá, lakást bérelt, és én így mentem ki. Én is kérdeztem, hogy tudták-e, hogy ki volt, és igen, tudták. Volt olyan szobatárs aki falhoz is kente már mérgében, de ez sem segített.. Aki lop arról lepereg mindent.
2016. jan. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló! Sajnos, ha kimegyek, akkor az elején kénytelen leszek szobát bérelni, mert tudtommal, amíg nincs semmi féle angliai múltad nem adnak ki egy házat egy jött-ment embernek.

Kedves második válaszoló! Nem lehetett volna szólni a landlord-nak az ügyben, hogy rúgja ki a házból?

2016. jan. 31. 19:55
 4/6 anonim ***** válasza:

második vagyok..

A párom egy cégnél dolgozott. Az adott cég bérelte a lakásokat, és a cég adta ki a szobákat. Panaszt tenni csak a cégnek lehetett, de ők magasról tojtak rá.

Sok megoldás nem volt. Ahogy a párom és 2 barát (akik szintén ott laktak 1-1 szobában) mondták, csak annyit tudtak tenni, hogy vettek egy minihűtőt és abban tárolták a kaját a saját szobájukban. De ez sem volt hosszabb távú megoldás, mert a takarítást akkor sem csinálták. Így amint tudtak a normálisabbak elmentek béreltek maguk szobát vagy lakást.

2016. jan. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát lopós történetek sajnos szép számmal vannak. Én 2 évet laktam egy magyar házban, az első évben semmi gond nem volt, pedig a szobákat sem lehetett bezárni!

Jöttek mentek a lakótársak, aztán jött egy fiatalember, aki pofátlanul mindent lopott. Első nap ahogy odajött, kilopott a szobatársa táskájából 150 fontot. Megette másnak a kajáját, az én szekrényemre is rájárt, miatta minden szobára zárat kellett szerelni. De volt egy lány is aki meg a szobatársa oyster kártyáját lopta el.

Az természetes, hogy nem mindig mindenki a saját tusfürdőjét használja, de az nem egy nagy érték. Volt egy nagy tubus samponom amitől korpásodott a hajam, otthagytam a kád szélén, és asszem 2 hónap alatt el is fogyott. Én nem használtam. :) Egy magyar gyerek egyszer összeszedte a főbérlő nevében a lakbért több házból is, és meglépett 5000 font-tal.

Ezekkel sajnos legtöbb helyen együtt kell élni. Nálunk még jó, hogy nem volt verekedés, meg késsel fenyegetőzés, kemény drogozás, mert olyanok is vannak.

Az angliai magyarok 90%-a a legaljából kerül ki, tanulatlan vidéki szakmunkások. Összesen 14 lakótársamból úgy 4-nek volt érettségije.

2016. febr. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mar bocsanat de evek ota angliaban elek.
2016. febr. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!