Kezdőoldal » Utazás » Európa » Newcastlebe, Sheffieldbe,...

Newcastlebe, Sheffieldbe, Manchesterbe vagy Leedsben használható, akcentus néküli angol nyelvtudással érdemes költözni?

Figyelt kérdés

Gondolkodok angliai kiköltözésbe, de London nagyon drága és tömött nekem, viszont érdekelnek a vidéki nagyvárosok, de nem Bristol, ami szintén drága.


A nyelvtanom nem tökéletes, de akcentus nélkül beszélek angolul.


2016. febr. 12. 22:27
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
"akcentus nélküli*" bocsi az elírásért.
2016. febr. 12. 22:28
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha drága neked Bristol akkor Newcastle kiesik, mert igencsak drága város (de szép) Majdnem olyan árak vannak ott mint Londonban.

Ha a tömeg zavar akkor Manchester is kiesik. Igencsak zsúfolt város. Leeds-ről nem tudok vélemény mondani, mert egedül ott nem voltam még.

A nyelvről annyit, hogy senkit nem érdekel, hogy van akcentusod vagy nincs. Amúgy hamar kiderül, hogy van, mert ha nem élsz kint, akkor nem is ismered a kinti szleng szavakat.. De mint írtam, senkit nem érdekel az akcentus amíg tudsz kérdésekre válaszolni, tudsz kérdéseket feltenni vagyis tudsz kommunikálni.

2016. febr. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Kb tökmindegy.

De azt kétlem, h nincs akcentusod, hacsak nem angolul nőttél fel.


A dràgasàg mit jelent

Lakàsàrak itt pl jóval olcsóbbak, mint délen (Newcastleben vagyok -azaz Gatesheadben, de az tökmindegy, folyó màsik oldala.

2016. febr. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Akcentus... örülj, ha elsőre megérted őket, Manchester környékén "súlyos" nyelvjárás van. Úgyhogy akcentusod mindenképp lesz, legalábbis a helyiek szerint.
2016. febr. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Londonnàl minden olcsòbb. Bristol sem dràga. Leeds-et kapàsból felejtsd el. Munkalehetőségek elèg gyèrek. A felsoroltak között mèg Newcastle a legjobb vàlasztàs. De inkàbb vàlassz egy dèl angliai vàrost. Dèl ès nyugat Anglia a legjobb rèszek. Persze nem olyan olcsò mint èszak de ennek oka van.
2016. febr. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Newcastleben is sajàtos nyelvet beszélnek, mikor idejöttem Közép-Angliàból, azt mondtàk, meg kell tanulnom egy új nyelvet.
2016. febr. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Akcentus nélküli, az milyen? Az angolt mindenki akcentussal beszéli, még az anyanyelvűek is.
2016. febr. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Utolsó, te kevered a dialektussal.
2016. febr. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Sajnos már nem lehet privát üzenetet írni annak aki írta, hogy Leedset felejtsd el, mert törölte az illető a regisztrációját.


Mi a gond Leeds-szel?


Az egyik legnagyobb város az országban illetve London után az első számú pénzügyi központja az országnak.

Sok nagyvállalatnak van ott a székhelye.


Miért nem jó munka szempontjából?

2020. márc. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Készülj arra, hogy északon valami eszméletlen angolt nyomnak. Bele kell jönnöd, mire megérted, és mire ők megértenek téged. És nem az akcentusod miatt, hanem egyszerűen azért, mert nem úgy beszélsz, mint ők.
2020. márc. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!