Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ki tud Romániában szép,...

Kiss Éva Judit kérdése:

Ki tud Romániában szép, nyugodt tengerparti helyet?

Figyelt kérdés
Szeretnénk elutazni Romániába, és szívesen venném, ha írnátok tapasztalatokat arról, hogy érdemes-e belevágni. Az útviszonyok miatt milyen hosszú lenne az út, szállások milyenek, vannak-e kempingek stb

2016. márc. 2. 06:32
 1/6 anonim válasza:
Plaja Mamaia?
2016. márc. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2 éve voltunk Mamaiaba, maradandó emlék. Gyönyörű tengerpart, a víz csodálatos. Mi egy lepukkant kempingben voltunk, de azt is feledtette az előzőekben elírtak. Igaz nagyon olcsó volt. Mellettünk lévő kemping sokkal szebb volt magas árakkal. Az út nagyon hosszú volt, de minket ez nem zavart , nagyon jó társaság verődött össze.Sok helyen voltam már tengeren, de ez nagyon szép volt. Hihetetlenül fejlődő környék.
2016. márc. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

08:30

Hol voltal meg tengeren? Kivancsi lennek, mert en osszesen 4 tengerparton jartam eddig eletemben(Adria, Ion, Egei es Fekete) es a roman part tetszett legkevesbe.

Kerdezo:

A roman tengerpart, mivel relativ "kicsi" nem epp a nyugodtsagarol hires. Szezonban a bukarestiek nagyon ellepik es nem epp a legkellemesebb emberek. Zsufoltak es hangosak ilyenkor az udulok. Persze ha valakinek ez bejon, akkor akar jo valasztas is lehet. Kicsit az atlagnal nyugodtabbak lehetnek ezek a bolygok utan elnevezett udulotelepek(Olimp, Neptun, Venus Saturn), melyek inkabb a kommunizmusban voltak felkapottak, cserebe ezek lepukkantak.

Az utazas ugye fugg, hogy mivel mesz. Repcsi ugye egyszeru, de nem tudom hogy vannak jaratok, valoszinuleg at kell szallni. Autoval csak a roman reszen kell utazni 12-13 orat(ha minden okesan megy), ami kicsit hosszu. Vonattal pedig Nagyvaradtol olyan 15-18 orat.

2016. márc. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%

8.30-as vagyok

Voltam Adrián 4 szer, Görögországban, Olaszországban, Spanyolországban tengerparton. Akkor is azt írom, hogy a román Fekete tenger szép és jó !

2016. márc. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%

Mamaia a legjobb hely, ugyanakkor a legdragabb is (az udulohelyre valo belepeshez is kell fizetni).


Olimp, Neptun, Jupiter is viszonylag igenyes es tiszta helyek, bar itt nagyobb a tomeg. Venus, Saturn, Eforia nagyon zsufolt, bar van egy partszakasz Venus es Saturn kozott, ahol nincsenek annyian, es en kifejezetten szeretem (N43.838056, E28.590539).


Costinesti, Doi Mai, Vama Veche borzalmas; szemet, mocsok, kobor kutyak, vadkempingezo drogosok.


Amugy nem tudom, hogy erdemes-e Magyarorszagrol 20 orat utazni egy amolyan "tucat" tengerpartra. Latnivalok nincsenek, csak udulotelepek; ne ugy kepzeld el, hogy festoi falvak es kisvarosok vannak, mint pl. Horvatorszagban.


Amugy a roman tengerpart egyik elonye, hogy homok van (nem koves-sziklas-kavicsos, mint Horvatorszagban vagy Torokorszagban).

2016. márc. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Navodari
2017. jún. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!