Kezdőoldal » Utazás » Európa » Amerikaiak tényleg ki tudják...

Amerikaiak tényleg ki tudják játszani Schengen 90 napos korlátját, hogy korlátlan ideig élhessenek Európában papírok nélkül?

Figyelt kérdés

Találtam egy irományt, ami elég érdekesnek tűnik:


"In summary, the diplomatic note of April 4th 1991 (attached), overrides Schengen rules. US Citizens can stay in Poland indefinitely, as long as they leave once every 90 days. Every time you re-enter Poland, the 90 days start again. More importantly, you don't even need to exit the Schengen area. You simply need to go to a neighboring country, like Germany or the Czech Republic, and have some sort of proof that you did.


So why does this mean you can live anywhere in Europe then? Because Schengen rules eliminate internal border control checks. Whenever you fly or take a train to a neighboring country, there are no passport checks. So effectively, once you enter Schengen (via Poland), you can stay in any country you like. When you exit Schengen, make sure to do so via Poland as well."


2016. máj. 3. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanugy ahogyan akar te is, en is naluk maradhatunk illegalisan, ok is megtehetik ezt. Nem ertem mi ezen a meglepo. Ez a szabaly meg hogy kilepegetsz, belepegetsz 90 nap utan meg sok orszagban megteheto. De tudtommal a schengeni vizum is olyan ma mar hogy 180/90 napos, szoval nincs atlepegetes meg kilepegetes a hataron, mert nem kezdodik ujra a 90 nap.
2016. máj. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
En arra lennek inkabb kivancsi, hgy hol talaltad az iromanyt?
2016. máj. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Forever, legally, without visa"


[link]

2016. máj. 3. 23:05
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Tehát szerinted egy noname netes fórum hitelesebb információforrás, mint az EU hivatalos oldala.


Ennél csak az az elgondolás nagyobb baromság, hogy egy 1991-es diplomáciai jegyzék (ami lényegéen kormányok közti levelezés) felülírná a schengeni egyezményt.


Fogalma sincs a kommentelőnek, hogy miről beszél.

2016. máj. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A schengeni egyezmény eleve 1995-ben lépett életbe. A jelenlegi 90/180-as szabály az 610/2013-es rendelet vagyis 2013-as. [link]


Azonban ha Európában akar maradni bármeddig akkor csak tessék, 89 nap UK, 89 nap Schengen, pár nap Szerbia vagy Ukrajna hogy senki meg ne bántódjon, repeat, rinse.

2016. máj. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolso, a 180/90 pont ezt teszi lehetetlenne. Tehat pl. en nem olyan regen 10.03-an beleptem egy 180/90es orszagba, 89 napot tartozkodtam pont, de utana 03.31-ig csak egy napra mehettem volna vissza, hiana leptem ki az orszagbol 180 napon belul csak 90 toltheto az adott tersegben. Az utlevelet leolvasva pedig ez lathato.
2016. máj. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nyilván nem az EU hivatalos oldalán fognak ilyen trükköket leírni...
2016. máj. 4. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!