Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvát utazás Dubrovnyikba,...

Horvát utazás Dubrovnyikba, vélemények?

Figyelt kérdés

Horvátországban voltunk már,de csak Omisig mentünk.Vagyis eddig csak itt nyaraltunk.Most nyáron szeretnénk

Dubrovnyikba,vagy Trogirba elutazni!De legfőképp Dubrovnyikba!Ezzel az a gond,hogy láttam,hogy benyúlik oda a bosnyák határ.Bosznia,úgy tudom,nem úniós ország,így kétszer is át kell szomorodnunk a bosnyák határon,hogy elérjünk Dubrovnyikba!Ezzel az a kérdés,hogy ott sok idő átkelni,tehát nagy az ellenőrzés,vagy feltorlaszolás?

És milyen véleménnyük/tapasztalatuk van Dubrovnyikról,ill. Trogirról?Tehát esti élet(piacok stb.),szállások,víz hőmérséklete és mélysége,éttermek,egyéb lehetőségek,tapasztalatok!

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!



2016. máj. 22. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

DUBROVNIK! (Szlovák és a cseh nyelveb lenne helyes ha n helyett ny betűt írunk, de a horvátnál nem jellemző)

Dubrovnik már elég délen van és a nyílt tengert látod Trogirral ellentétben. A tenger hőmérséklete ezen városokban egészen szeptember végéig fürdésre alkalmas. Éjszakai élet eléggé színes.

Bosnyák-horvát határon előfordulhat torlódás.

2016. máj. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

En mar mentem Bosznian keresztul Horvatorszagba, egyaltalan nem para. A hataron 10-15 percet alltunk, az emberek rendesek, nem szemetkednek, minimalis ellenorzes van. Nem kell utlevel, eleg a szemelyi.


Dubrovnik nyaron borzalmas a rengeteg turista miatt (az utobbi evekben kulonosen a Tronok Harca miatt ozonlenek a nyugati bunkok, es erre ra is allt a varos, mindenutt csak tronok harca szuvenirt arulnak). Reggel 7-8 korul meg korul lehet setalni az ovarosban, de 9 utan jon az aradat, remalom.

2016. máj. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Dubrovnik gyönyörű, ennek megfelelően elég sok a turista is. Nagyon jó éttermek vannak, jókat lehet kirándulni, de igazán kellemes vízhőmérsékletű stranddal én arrafelé nem találkoztam. Nagyon jó kirándulóhely kora ősszel is.
2016. máj. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És Trogirról?Ha választani lehetne,melyik horvát üdülővárosba utaznátok.Először is Trogirba vagy Dubrovnyikba,utánna még aki szeretne ajánlhatna is más várost(Omison és Spliten kívül).Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat,csak Trogirról keveset írtatok,kíváncsi lennék rá is!
2016. máj. 23. 15:39
 5/6 anonim ***** válasza:

Én voltam Dubrovnikban és Trogirban a legjobb két város Horvátországban. Trogirral a koszos víz a baj. Dubrovnik meg túl messze van és rengeteg sok a turista.

Amúgy meg Makaraskára (vagy környékére) menjetek, az a legjobb hely szerintem.

2016. máj. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%

Jézusom, ne írd már Dubrovnyiknak kérlek! :DD

Akkor már legyen inkább Raguza, magyarul úgyis ez volt a neve.

2016. jún. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!