Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mire kell figyelni Görögország...

Mire kell figyelni Görögországi nyaralásnál?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a gyógyszerre,ivóviz,nyers gyümölcs fogyasztása...
2010. ápr. 10. 16:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Inni csak palackozott vizet igyatok, de nem kell itthonról vinni (bár itthon olcsóbb). Ott a csapvízből még a helyiek sem isznak.

Gyümölcsöt nyugodtan ehetitek.

Gyógyszer: Rennie-t, Mezym-et, Bilagitot vigyetek :-), mert nem biztos, hogy jót tesz az emésztéseteknek az ottani kaja. Én például nem vagy egy rosszul levős, de szinte minden nap kellett bevennem valamit. Persze egyénfüggő...

A wc-be nem szabad majd beledobni a wc papírt, mert sokkal kisebb átmérőjűek a szennyvízcsövek, mint nálunk és eldugul a wc. De erre majd ott is felhívják a figyelmeteket.

Egyetek majd sok fánkot, palacsintát meg baklavát :-))

A gyros szerintem náluk elég gáz, mert mustárral és ketchuppal eszik, és bele van téve a sült krumpli - persze van akinek direkt ez jön be :-)

2010. ápr. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

megint én...

hová mennétek pontosabban?

2010. ápr. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

És te válaszoló merre voltál? mert nekem pont ellentétes élményeim vannak. Nagyon rossz gyomrú vagyok, de egyszer se volt semmilyen gondom az ottani kajától (csapvizet mondjuk én se ittam) a wc miatt nekünk nem szóltak, de nem is dugult el. és mi több helyen is ettünk gyros-t, de nem találtam benne szerencsére krumplit, és valami különleges, paradicsmos-csípős szósszal öntötték le, amihez foghatót még sehol se ettem Magyarországon.

Nekem amúgy jók az élményeim, azt leszámítva, hogy nem beszélnek annyian angolul, mint ahogy azt az ember gondolja, szóval a tájékozódás néha nehezebb, illetve hogy a taxizás olyan mint az orosz rulett. vagy szerencséd van, és olcsóbb, mint a tömegközlekedés, vagy megszivatnak, és baromi drága...

ja és én Athén környékén voltam.

2010. ápr. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

egyél tintahalat mert Q jó :)sztem a gyros se olyan gáz, meg lehet enni. a víz nem olyan drága mi tavalyelőtt santorinin 1.5 euróért vettünk 6os pakkot.

csapvízzel még fogat mosni és képtelenség olyan hányingerem volt tőle :)


ha kavicsos partra mentek, akkor vegyél olyan tengerjáró cipőt.

2010. ápr. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

első vagyok,

Korfu, Sarti, Paralia az eddigi tapasztalataim...

amúgy meg nem a válaszomba kell belekötni, hanem érdemben válaszolni a kérdezőnek

pont azért kérdeztem rá, hogy pontosabban merre menne, mert így eltérőek lehetnek a tapasztalatok

2010. ápr. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
elég szomorú, ha ezt belekötésnek vetted, mert nem annak szántam. ezért kérdeztem rá, hogy te merre voltál, mert még tervezek visszamenni Görögországba, és hogy tudjam, hogy hol ne egyek Gyros-t. Amúgy meg gondoltam megosztom, hogy miket nem tapasztaltam Athénban a te Santoriniddel szemben, ezzel is felhívva a figyelmet arra, hogy tényleg nem mindegy, hogy hova megy az ember...
2010. ápr. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, Sarti, nem tudom hogy jött a Santorini :D
2010. ápr. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Pontos úticél még nincs,csak tervezzük.Inkább homokos partra mennénk,főleg a kisfiunk miatt(3 éves).És emiatt is érdekelt hogy mire kell figyelni.Bár sokan probálnak lebeszélni arról hogy ilyen kisgyerekkel menjünk.
2010. ápr. 11. 07:07
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
CSapvizet inni (folyamatosan) valoban nem ajanlott, de a gyumolcs, zoldseg lemosasanal, fogmosasnal tokeletesen megfelel. Az asvanyviz hatos csomagban 1,5-2 euro es jo minosegu. Napi 2-2,5 litert ilyen hosegben tanacsos inni a kiszaradas/fejfajas egyebek elkerulese erdekeben!
2010. jún. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!