Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi az a provízió és kaució és...

Mi az a provízió és kaució és ha fizetni kell érte mennyibe kerül évente vagy nem mindenhol kell?

Figyelt kérdés
2016. máj. 24. 22:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha lakást bérelsz, ezeket akkor fizeted. Kauciò àltalában 1-2 havi lakbérnek megfelelő összeg, ami kiköltözèskor visszajàr ha úgy adod àt a lakást ahogy kivetted. A proviziò pedig 2-3 havi lakbèrnek megfelelő összeg, mely nem jàr vissza.
2016. máj. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nincs olyan hogy évente. Kezdetkor fizeted, és ahogy az előzők leírták, kaució visszajár, a provízió meg tisztán lehúzás.

Viszont minden francot fel kell venni a szerzédésre, hogy milyen állapotban vetted át a lakást, mert vissaadáskor azt veszik figyelembe, és az alapján vonják a pénzt a kaucióból, ha valami nem olyan.


Én pl ott szívtam meg, hogy a sütőt 2 napig takarítottuk és nem írtuk bele a papírba.

Amikor visszaadtuk 4 év múlva a lakást, nem Volt időm, és nem kitakarítva kapta vissza, de közel nem olyan katasztrófa állapotban mint ahogy adta, de nem tudtam mit csinálni, buktam 120 eurót a takarításra, mert időm már nem Volt, mert az új házat tatarozni kellett, és vagy csillogó villogóra megcsinálom neki vagy fizetem a takarítót...

2016. máj. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!