Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogy lenne a legjobb eljutni...

Hogy lenne a legjobb eljutni Párizsba?

Figyelt kérdés
Mennénk Párizsba augusztus elején,de nem tudjuk hogyan menjünk.Repülővel,busszal,vonattal,esetleg egyénileg?Én az egyénit nem tartom jó ötletnek,mert ugye könnyen eltévedhetünk,meg olyan szállodát kell akkor találni,ahol le tudjuk rakni az autót is.Vonatról nem találtam infót a neten a MÁV oldalán hogy mennyi a jegy,valaki segítene?Légyszi.Mit ajánlotok?Miből jönnénk ki a legolcsóbban?

2016. jún. 20. 11:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Valassz szallast (trivago, booking.com) es a szallas elhelyezkedes szerint valassz egy tetszoleges repteret Parizsban, majd termeszetesen repulovel. Nem eri meg napokat zotykolodni mikor ugyanannyiert vagy kevesebbert 2 ora alatt ott vagy. Repjegyhez en a momondo.comot es a skyscannert ajanlom.
2016. jún. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Augusztusra is van egy csomó repülőjegy Charleroiba 30 euró alatti áron.

Onnan 5 euró a Midi(Flibco), ahonnan az Izy-vel vannak 10-15 eurós vonatjegyek Párizsba.

A magyar vonat abszolút versenyképtelen szervezet,ne is foglalkozz velük.

2016. jún. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kérdés hány fö utazik.

Autóval 4 fö esetén mindenképpen olcsobb menni, de 1-2 fö esetén busz vagy vonat.


Mi Frankfurtból voltunk párizsba és a jegy 100€/fö volt oda vissza. Kb ennyit számolhatsz magyarországig is. Vonat szerintem 180-220€ között jönne ki egy före oda vissza.


Busz is van és az olcsobb is lehet.

2016. jún. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!2en mennénk,és nekem még nincs jogosítványom(anyukámmal mennék),ezért nem lenne megoldható,hogy felváltva vezessünk.:/ 2-es,akkor ezek szerint te voltál már így Párizsban.Nem macerás egy kicsit?Átszállások,ilyesmi.:/
2016. jún. 20. 15:00
 5/9 anonim ***** válasza:

En rendszeresen jartam haza mig ott eltem 9 evig. Kocsival is mentem de ha csak par napra mesz akkor mindenkepp a repulot ajanlom. A buszut baromi hosszu es faraszto, a repulout viszont olcsobban kijon mint pl a vonat. De ha arerzekenyek vagytok, es nem baj a 2 napos ut, akkor busz.

Azt szamold bele, hogy ha autoval mentek akkor a parkolas roppant nehezkes es draga.

Repjegybol tobbfele van, nemcsak fapadosok, en pl volt hogy a Lufthansaval mentem tobbszor is, mert az volt a legolcsobb, igaz atszallassal.

A Ryanairnel ugyan olcsoak a jegyek de szamolj ra plusz 32 eurot a repterrol valo bejutasra Porte Maillotig. Kora reggeli jegynel viszont arra is erdemes figyelni, hogy tomegkozlekedessel meg nem nagyon lehet kijutni a gephez vagy nagyon bonyolult, igy az is megdobja az arakat.

Air France, Easyjet megy a Roissyra (CDG), mig a Transavia az Orlyra. Onnan 10 euroert be lehet jutni fejenkent a varosba tomegkizlekedessel.

2016. jún. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Melyik megállapításom tűnik macerásnak az alábbi 3 közül?


- az interneten megvenni egy repülőjegyet

- az interneten megvenni egy buszjegyet

- az interneten megvenni egy vonatjegyet.


Másképp kérdezem. Melyik tűnik teljesíthetetlennek? Charleroiban a repülőtér előtt fölszállni a buszra

A Midin fölszállni a Párizsba tartó vonatra?

2016. jún. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha autóval mennetek, azt ne felejtsétek el, hogy Párizsban nagyon nehéz parkolni. Belvarosban a fő nevezetességek közelében az utcan szinte lehetetlen, viszont vannak parkolóházak horror áron. Előfordul hogy ott kell hagyni a kocsit éjszakára is, mert egyszerűen nem találtok majd parkolóhelyet ha mondjuk a belvárosban lesz a szállás. Akkor pedig a több napos ár elég húzós lesz.
2016. jún. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi!Hát,úgy döntöttünk,hogy repülővel megyünk.A Ryanairnél találtunk egy repülőjáratot,oda vissza,jó áron,a szállást is nézegettem már,találtam nem is egy szállást arra az időpontra olcsón Párizs belvárosában.Viszont a reptérről a transzfer tényleg ilyen horror áron megy?
2016. jún. 22. 09:20
 9/9 maki22 válasza:
Mi tavaly voltunk Párizsban 3-an, vonattal. Igen, a vonat drágább, mint a repülő, de nekünk nagyon sokat számít maga az utazás, repülővel, hogy 2 óra alatt ott vagy, nincs meg az utazás filingje. Főleg, ha fapadossal mész, akkor elég kényelmetlen, ha nem vagy alacsonyabb az átlagnál. Plusz fapados esetén még be is kell jutnod a belvárosba, az is költség és kényelmetlenség. Mi Bp-ről mentünk Zürichig, onnan TGV-vel Párizsba, belvárosban van az állomás. Zürich-Párizs között pl. 29euró volt a jegy és ez nagysebességű szupervonat. Zürichbe már 39eurótól is el lehet jutni Bp-ről és a látvány...És még Zürichben is megnézheted a belvárost.
2016. jún. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!