Kezdőoldal » Utazás » Európa » Görögországi nyaralók! Kefalón...

Görögországi nyaralók! Kefalónia Skala vagy Zakhyntos Agios Sostis vagy Tsilvi? Élménybeszámolókat várok!

Figyelt kérdés

Görögroszágba mennék nyaralni a jól megszokott utazási irodával amivel eddig is mentem (Grand tours). Eddig Paralián voltam többször is , viszont ki szeretnék próbálni valami újat, de nem tudok dönteni. Kefalóniáról is és Zakhyntosról is hallottam jót és rosszat is. Vélemények? Akik esetleg voltál már ott ? Esetleg mindkét helyen? Látnivalók, boltok, tengerpart terén mit tudnátok mondani?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. jún. 24. 09:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Amikor az iroda mellett döntesz, valószínűleg tisztában vagy vele, hogy dupla árat fizettél az útért.

Innentől joggal várhatnád el, hogy csináljanak is valamit azért a rengeteg pénzért, tehát nyugodtan kérdezd meg ugyanezt a dolgot az utazásszervezőtől, és hagyd, hogy legalább egy órát meséljen neked.

2016. jún. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy dupla árat fizetnék! Voltam már többször is ezzel az utazási irodával és az egyik legolcsóbbnak tartom! De nézz utána nyugodtan! Én élménybeszámolókat várok, hogy el tudjam dönteni melyik helyre menjek! Az utazási iroda nyilván az összes helyet fényezi, de mindenhol vannak rosszabb dolgok is és én ezekre is kíváncsi vagyok!
2016. jún. 24. 21:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy irracionális ember lennél, de azt igen, hogy dupla árat fizettél, és még csak fel sem merül benned.

Sok sikert az élménybeszámoló váráshoz.

2016. jún. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi rosszat hallottál róluk?


Mi tavaly Kefalónián nyaraltunk, de voltunk Zakynthoson is egy napot, így valamiféle tapasztalatom mindkettőről van, bár Zakynthosról nagyon minimális.

Abból, amit láttam, nekem Kefalónia jobban tetszett. Tényleg csodálatos sziget, simán benne van a top 5-ben Görögországban szerintem. Mi Skala-ban voltunk, nem oda akartunk menni, de last minute már csak ott volt hely, így elfogadtuk. Pozitív csalódás volt számomra. Egyébként nincs benne semmi különleges, egyszerű kis üdülőfalu, nagyon hosszú stranddal. Egyébként pont a strandja miatt nem volt számomra szimpatikus utazás előtt, de kellemes. Kristálytiszta a víz, és a hőmérséklete is rendben van, pedig mi elég fázósak vagyunk, emiatt pl. a Costa Braván Spanyolországban anno alig fürödtünk.

Összeségében nagyon meg voltam elégedve Skala-val, tényleg nem erre számítottam, azóta is folyton visszavágyom, pedig Görögországon belül is elég sok helyen jártam már.

Viszont úgy rémlik, hogy Skala-ról nem indítanak túl sok kirándulást, így érdemes autót bérelni, és azzal bejárni kicsit a szigetet. Mi igazából csak azért döntöttünk az autóbérlés mellett (mivel eredetileg nem volt tervben), mert mindenképpen látni akartuk a hírneves Myrtost, ha már Kefalónián nyaralunk (sajna nincs oda fakultatív, szóval ha nem akartok autót bérelni, de látni akarjátok a Myrtost, akkor inkább Lassit ajánlom, onnan úgy tudom van kirándulásként). Mi ezen kívül a strandok közül egyedül az Antisamoson jártunk, az is nagyon szép volt, sajnos 2 nap alatt csak ennyire futotta. Voltunk még a Melissani barlangban, ezt mindenképpen ajánlom (mi egyébként kedvezményesen bejutottunk, mert előttünk egy csoport volt, és azt hitték mi is tagjai vagyunk :D) meg voltunk meg a Drogarati-ban, az is szép, de engem annyira nagyon azért nem nyűgözött le. Illetve Agia Efimiaban jártunk, ami szintén egy kis üdülőfalu, meg a fővárosban, Argostoliban, amit már csak a teknősök miatt is kötelező meglátogatni! Meg Fiscardo-t is szokták még ajánlani, mi ott még pár éve jártunk, amikor Pargaról jutottunk el oda hajóval.

Zakynthoson csak a Navaggio-öbölt láttuk és Agios Nikolaost. Azt hiszem elég olcsó kirándulás volt. A Myrtos nekem jobban tetszett, mint a Navaggion, de természetesen az is nagyon szép, de kisebb strand, így zsúfoltabb is. (bár a Myrtos is az eléggé - nekünk szerencsénk volt a parkolással, mert elég korán mentünk, így lent a strand mellett tudtunk parkolni, de láttuk, hogy mások nagyon szenvednek vele)

Ha Zakynthost választjátok, akkor én képek alapján inkább Agios Sostist választanám. Bár mivel egész délen van, ezért nagyon valószínű, hogy a Navaggio megtekintéséhez is autóbérlésre lesz szükség, azzal pedig majd fel kell menni Agios Nikolaos-ig, és onnan kishajóval tovább, de ebben mondjuk nem vagyok biztos. Lehet busz+kishajó kombóval szerveznek kirándulást.

Egyébként Kefalónia elég drága sziget szvsz, legalábbis a többihez képest, de azért még bőven megfizethető. Zakynthos (vagyis Ag. Nikolaos, mert mi csak ott jártunk) (jóval) olcsóbb, ez mindenképpen pozitívum benne.

Mi nem szoktunk kétszer ugyanott nyaralni, így mivel Kefalónia már ki van pipálva, ezért Zakynthost választanám, de neked a kettő közül inkább Kefalóniát ajánlom. Bár Paraliához képest (én is megjártam első görög nyaralásként, mikor még nem tudtam, hogy mennyi szép hely van Görögországban) mindkettő nagyon nagy előre lépés lesz, és biztos, hogy mindkettővel egyaránt meg lennél elégedve.


Bocsi a hosszú válaszért, remélem kielégítő volt. :D Nyugodtan kérdezz még, ha valamit kihagytam!

2016. jún. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Olyan szomorú vagyok, mikor írok egy tök hosszú választ, de semmi reakciót nem kapok rá. :(
2016. jún. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat, nem voltam gépközelben!

Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Kefalóniáról azt a rosszat hallottam, hogy gyorsan mélyül a víz és nem homokos a partja. Egyébként nekem nagyon tetszik Kefalónia is és a Grand toursnál sok fakultatív program van ennél a helynél is. És igen olvastam, hogy bármelyik helyre megyek akkot számoljak az autóbérléssel. Arra esetleg emlékszel mennyi volt?

2016. jún. 27. 21:54
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, ez mondjuk igaz. Nekem is úgy rémlik, hogy gyorsan mélyül. Valamint határozottan kavicsos a partja, de szerintem az jobb, mint a homok, legalább nem ragad rád. Bár kinek hogy. :)

Az autót náluk béreltük:

[link]

90-100 euró környékén volt azt hiszem 2 napra.

2016. jún. 27. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Uhh az jó drága akkor dr azért köszönöm !
2016. jún. 28. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!