Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szicíliában elegendő a TB...

Szicíliában elegendő a TB kártya, hogy ellássanak?

Figyelt kérdés

Kisebb-nagyobb sérülések, mondjuk törés esetén.


Előre is köszönöm!



2016. jún. 24. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Nem. A TB-t a magyar allamnak fizeted, nem az olasznak, hogy ellassanak. Ellenben van EU-s egeszsegbiztositas kartya, amit ingyenesen kivalthatsz, es akkor ellatnak ott is (de nem olyan fokig mintha biztositast kotottel volna, igy ildomosoabb egy atlag utasbiztositast kotni, ami par szaz forint egy napra fejenkent).
2016. jún. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Az EU egészségbiztosítási kártya tökéletesen elég.
2016. jún. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Ugy van ahogy az elso mondja.

Az EU kartya ingyenes, ennek alapjan az alapellatast megkapod, de csak annyit, amennyit ahelybelieknek is nyujt a TB. Nyugat-Europaban pedig az alapellatas sem ingyenes TB-vel! Erre kell a kiegeszito biztositas.

Franciaorszagban pl csak az alapellatas 70%-at fedezi a TB kartya, a tobbit magadnak kell fizetni. Ez az egyszeru orvosi vizit eseten 23 euro, szakorvosi viziteknel 36-nal kezdodik es hatar a csillagos eg. Ha pl. korhazi ellatasra, netan mutetre szorulsz, azt a TB csak nagyon kis mertekben fedezi, es tobb ezer euro szamla lehet utana (nekem terhesen 1 het korhaz, ugy hogy TB-m volt, kerult 8 000 euroba, tehat erdemes megfontolni a kiegeszito biztositas megkoteset...)

Ez egy pelda, de ugy tudom az Olasz rendszer is hasonloan mukodik.

2016. jún. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat!
2016. jún. 24. 10:52
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

Akik lepontoztak, azok milyen szuperkepessegeket tulajdonitanak az eu-s kartyanak? Nem rossz alapnak, de ha barmi kicsit is komolyabb tortenik, akkor nem nyujt elegendo segitseget, mert nem biztositas.

Jo utat kerdezo!:)

2016. jún. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Így van, a semminél nyilván jobb az EU-s kártya, de messze nem ugyanazt a biztonságot nyújtja, mint egy rendes utasbiztosítás.
2016. jún. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%

Hihi engem is lepontoztak :)

Azert megneznem a lepontozo arcat, amikor esetleg ilyen helyzetbe kerul es megkapja a szamlajat az EU-s TB kartyaval :)

Vegulis nem kellett messzire mennem mert mar lattam ilyen esetet egy egyszeru sibalesetnel. Ket serult, az egyiknek volt biztositasa, a masiknak csak EUs kartyaja. Az egyiknek semmit nem kellett fizetni mert mindent teritett a biztosito, a masiknak ott helyben egy egyszeru terdszalag-szakadas ellatasaert mintegy 150 eurot kellett legombolni a szallitasert es az orvosi ellatas raeso reszeert, mert azt persze az eu kartya nem fedezi...

2016. jún. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én senkit sem pontoztam le, mindenki hasznos választ adott véleményem szerint! :)

Köszönöm.

2016. jún. 24. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!