Kezdőoldal » Utazás » Európa » Apám Ausztriába akarja költözt...

Apám Ausztriába akarja költöztetni a családot, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A család egyik tagja se beszéli a németet, de apám rendíthetetlen. Egyre rosszabb anyagi körülmények között élünk, és apám egyik ismerőse teletömte a fejét azzal hogy Ausztriában élt, és havi 300 eurot kereset. Apámat kicsit se érdekli hogy nem értsünk a nyelvet, szerinte minden külföldi kap maga mellé egy "embert" aki tolmácsol, és megtanít a nyelvre. Ha meg mondom neki hogy ez nem így megy csak szid és semmirekellőnek nevez, már nem tudom mit tegyek. Nem képes felfogni hogy esélytelen hoyg munkát kapjunk ha a nyelvet se beszéljünk. Segítsetek valamivel meggyőzni.
2016. jún. 27. 20:40
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Havi 3000 euró*
2016. jún. 27. 20:41
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Apád némettudás nélkül havi 0 eurót fog idekinn keresni, 3000-et nettóban akkor, ha folyékonyan beszéli és kezdő mérnök...


Gyárban amúgy 1000eur, irodában 1500-2000 eur az átlagos bér.


A megélhetéshez 4 főre 4.000 euró a minimum szerintem,de színvonal és igény kérdése.

2016. jún. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Apukad tenyleg el van tajolva egy kicsit a bereket, meg a kulfoldi eletet illetoen .
2016. jún. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Apukad kicsit el van tevedve es felul minden hulye dumanak.

Egyreszt ha a nyelvet se beszeli akkor az valoban inkabb 0 euro lesz a 3000 helyett.

Masreszt nem tudom honnan szedi ezt a szemelyes tolmacs dolgot de vicces :) pontosabban szomoru hogy elhiszi. Nem lesz szemelyes tolmacsa, maganak kell boldogulnia.

Eleve a semmire nem ajanlom hogy kimenjen. Azt sem tudni milyen szakmaban dolgozna. Keressen munkat itthonrol, amikor mar van, akkor tud lakast keresni, intezni hogy a csalad kimenjen,stb.

Ha csak a sajat farkaval verne a csalant az egy dolog lenne de konkretan hogy ennyire hulye legyen valaki, hogy a csaladjat veszelyezteti... Csak mert o a nagy csaladfo es patriarcha, tobbieknek kuss van gondolom. Nem tudom anyukad miert nem teriti jobb belatasra. Mert akkor lekever neki egyet mondvan "mamahelyenmarad"?

Nem tudom te hany eves vagy de eleve teged koteles lenne iskolaztatni ha kiskoru vagy. Ez esetben pl tehetsz egy probat a gyamhivatalnal ha masbol nem ert. Ha nagykoru vagy, akkor egyszeru, ne menj veluk. Kozold hogy te elkoltozol, o menjen ha akar de te maradsz.

2016. jún. 28. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyebkent meg egy jozan pillanataban rakerdezhetsz:

- milyen szakmaban kepzelte el a munkat ? Ekkor pl interneten rakereshetsz a kinti allashirdetesekre, es elmondhatod hogy na akkor lehet oneletrajzot, motivacios levelet kuldeni. Nemetul, persze :)

- hol laknatok amig munkat talal? Mert az ugye ok hogy kimentek, de pl nem mindegy hogy Becs mellett laktok mig munka esetleg Grazban lenne. Alberletet talalni sem lesz egyszeru ha nincs munkahelye.

- neked az iskolaztatas detto. Ami raadasul egy bizonyoskor alatt torvenyi kotelessege.

Ja es kint sincs kolbaszbol. 1000 euro fizetes csak otthon tunik nagynak, kint kinlodni fogtok belole, abbol sem lesz plazmateve mag auto... Oruljetek ha honap vegen kajara jut.

2016. jún. 28. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak egyféleképpen tudod leállítani - szerintem...

Mondd meg neki: menjen ki, keressen magának lakást és munkát (vagy fordítva) és ha megvan, akkor mentek utána.

Mivel az első lépésnél rá fog jönni arra, hogy ez nem úgy megy, mint ahogy elképzelte, ezért "megússzátok" a kiköltözést.

Másképpen nem fogod tudni jobb belátásra bírni.

2016. jún. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hát igen ezt mondtam, de azzal jön hogy "a többiek se tudtak németül akik kimentek" és hááát igaza van, nem értik a nyelve, persze azóta se beszéltünk velük, jóformán ott éheznek, esetleg találtak valakit aki érti a magyart...legoroszabb eset az hogy illegálisan élnek ott.

Ma elmondtam neki a tényeket, most azzal jön hogy tanuljunk meg 6 hónap alatt a németet, kétlem hogy menne.

2016. jún. 29. 12:46
 8/13 A kérdező kommentje:
Mellesleg már nem járok iskolába, de a kishúgomat simán berakna német suliba. Apám valahogy úgy képzeli el, hogy beviszik és amíg nem kap munkát addig kap ellátást és lakást, minket meg tanítanak a németre...hiába ezt beszélték be neki, és így képzeli el.
2016. jún. 29. 12:50
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire hajthatatlan, akkor azert elkezdenem tanulni a nemetet mindannyiotok helyeben!!! Egyreszt, mert mi van ha tenyleg mentek, masreszt, egy nyelv mindig hasznos. Ha csak heti 5 orat forditasz ra, az havonta mar 20,6 ho alatt igy lehet egy alap szokincset felepiteni!!
2016. jún. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
apád igen szűk látókörű, primitív ember az elmondásod alapján. ilyen rejtett pszichopata fajta. az ilyen ember szokta otthon bucira verni az asszonyt ha nem engedelmeskedik.
2016. jún. 30. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!