Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit tudni Narva városáról...

Mit tudni Narva városáról (Észtország)?

Figyelt kérdés
Illetve mi a véleményetek róla? Érdemes oda menni?

2016. júl. 5. 20:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ott van az EU területén a legtöbb AIDS-es.
2016. júl. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
de miért? milyen város az?
2016. júl. 5. 20:53
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szinte kizárólag oroszok élnek benne és a várostól keletre már Oroszország kezdődik.


Az ország egyik legszegényebb területén található és Észtország alapból nem egy gazdag ország kb. Magyarország szintjén van, talán egy kicsit jobb, de sokkal nagyobbak a társadalmi különbségek mint nálunk.


Erre még az is rátesz egy lapáttal, hogy a lakosság elég jelentős része orosz, és általában nagy számokban élnek az észtektől mind földrajzilag, mint kulturálisan eltérő közösségekben. Sok orosz nem is tud észtül. Oroszországi TV-csatornákat néz, orosz oldalakat böngészik a neten, a saját, nagyrészt oroszok által lakott városában él, tulajdonképpen annyira el vannak zárva az észtektől, mintha másik országban élnének.

2016. júl. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
akkor kb olyan mintha Oroszországba mennék? Hát akkor nem sok értelme van. Azt hittem valami normális város, de akkor ezek szerint nem, de akkor miért nem csatolják Oroszországhoz?
2016. júl. 5. 21:08
 5/12 anonim ***** válasza:
Voltam ott egy hónapja, pontosan mire vagy kíváncsi? Odamenni, mint turista, vagy hosszú távon?
2016. júl. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
odamenni mint túrista, csak ennyi. Érdemes odamenni? Ha már oda készülök érdekelne az is h milyen ott az élet?
2016. júl. 5. 21:45
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel én Észtországban tanultam, bejártam Tallinnon kívül Tartut és Narvát is, mint nagyobb észt városokat. Narvában nem volt sok látnivaló, nem egy turistaközpont. Érdemes-e odamenni? Magyarországról csak oda? Nem. De ha arrafelé jársz, úgy, mint ahogy én voltam, akkor fél-egy napot megér szerintem. Félúton van Tallinn és Szentpétervár között, kb. négy órára mindkettőtől. Tallinnban lehet mit csinálni 1-2 napig, Szentpéterváron egy hétig is, persze az utóbbihoz kell orosz vízum, ami meg drága. Szóval szerintem akkor éri meg, ha különösen érdekel Észtország, vagy ha épp útban vagy Tallinnból Szentpétervárra, vagy fordítva. Akkor érdemes lehet ott megállni, úgyis arra mennél keresztül.


Mi volt Narvában?

Igen, sok az orosz ott, még több, mint a többi városban, de az utcán semmi különöset nem vettem ebből észre. Azon kívül persze, hogy orosz beszédet hallottam észt helyett. Sőt, meglepődtem azon, hogy ugyanolyan türelmesen vezetnek, mint Tallinnban, vagy Tartuban, és a zebrán, vagy akár random valahol az úton, ugyanúgy azonnal a fékre taposnak és átengednek. Hát, Szentpéterváron nem ilyen volt a helyzet, ezek szerint az ország számít, nem az etnicitás? Nem tudom. Észt beszédet egyébként hallottam a várnál, és a parton is.


Narvát egy folyó választja el Oroszországtól, és a túloldalon is van egy város Ivangorod. Mindkét városban van egy vár, én csak az észt oldalon lévőben voltam. A vár konkrétan a híd, és így a határ köré van építve, egy üvegfal választ el tőle, és az emberek jöttek-mentek gyalogosan is a hídon. Számomra ez nagyon érdekes volt, mármint ahogy az egész határ ott meg van oldva. Amikor a várban voltam a telefonom meg is őrült, hogy akkor most melyik országban is vagyok. Ráadásul a vártól délre a folyónak van egy kanyarulata, és ha onnan a várak fele néztem, olyan volt, mintha már a túloldalon lennék. Hihetetlen, hogy ez a kis folyó választ el Oroszországtól.

Szerintem a legfőbb látnivaló maga a vár a toronnyal és a múzeummal. Ezenkívül volt ott még néhány egyéb múzeum, meg szobor. Pl. a parton volt egy csapat oroszlánról szobor, ami tetszett nekem, illetve volt maga a svéd oroszlán, és volt valamilyen napóra is.

Ha akarod feltöltöm valahova a képeket, amiket csináltam.

2016. júl. 6. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként az igaz, hogy elkülönülnek az oroszok (helyesen orosz anyanyelvűek, mert nem mind orosz) az észtektől. Tallinnban külön negyedük volt, amit bűnözőnegyednek hívtak. Az oroszok többnyire nem beszélnek észtül, viszont az észtek beszélnek oroszul. Oroszul nyugodtan hozzászólhatsz bárkihez, megértik. Viszont ami furcsa volt nekem, hogy a feliratok Narvában is észtül voltak. Mármint persze jó néhány helyen ki van minden írva észtül és oroszul is (csakúgy mint Tallinnban), de a reklámok, a boltokban a feliratok ugyanúgy csak észtül voltak, pedig ott tényleg alig élnek észtek. Ez furcsa volt nekem, miféle reklámkampány az, amit nem ért meg a célközönség?

Véleményem szerint az oroszok is normálisak, nem tudom, mi a baja mindenkinek. Sőt, amikor Oroszországban voltam, kifejezetten jó benyomásom született róluk. Aranyosak. Csak egyáltalán nem beszélnek angolul. Meg egy kicsit őrültek. De aranyosak.

2016. júl. 6. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja, igen. Volt ott még két templom, az egyik az a tipikus ortodox stílusú, az tetszett nekem. Illetve volt még a városháza és mellette valami furcsa modern épület. De gyakorlatilag ennyi.
2016. júl. 6. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

érdekelnek a képek, igen.

Ennyire utálják ott az oroszokat? És forditva is igaz?

és akik oroszországban élnek azok hogy vélekednek észtországban élő honfitársaikról?

Olvastam valahol h sok orosz akar észt állampolgárságot, de annyira megnehezitik a nyelvvizsgát, hogy megbuknak igy nem kapják meg az állampolgárságot. Ez igaz? Ezek szerint mégis van olyan aki tud ott észtül.

2016. júl. 6. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!