Kezdőoldal » Utazás » Európa » Észtország szegényebb, mint...

Észtország szegényebb, mint Magyarország?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy vannak eléggé lecsúszott területek, nagyon rossz a vonatközlekedés, és nagyon sok az AIDS-es.

2014. dec. 15. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

A kis észt nép (1 millió lélek, tehát fél Bp.) a világon a legolvasottabb, legtanultabb nép. A kis gyönyörű tájon élő észt népen hosszú ideig ült a nagy parázna Szovjetunió. Rengetegen költöztek oda, mert viszonylag jobb volt ott éni, mint máshol. Mit is akartam mondani? nem tudom.

Arvo Part észt zeneszerző.

https://www.youtube.com/watch?v=QtFPdBUl7XQ

2014. dec. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Sokkal szegényebb és a kilátásai is reménytelenek. Koldusnak vették őket be, hogy üssenek Oroszországon, de a kezdeti lelkesedés után már nem nagyon osztogatják ingyen a pénzt...
2014. dec. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
kimaradt: ...vették őket be az EU-ba...
2014. dec. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
sok az aids-es?észtország mikor esett át afrikába?szegény-e? egy főre jutó gdp usd-ben: észt 16720 magyar 12652 ez kb 2éves adat de magyarország azóta is repül...nagyon mélyen és egyre mélyebbre
2014. dec. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Hat lehet hogy szegényebb, de megis ott tobb pénz jut városfejlesztésekre, elégedettebb a nép mint itthon, mert kormány nem nyúlja le a fejlesztésekre szánt pénzt mint nálunk. Van egy észt ismerősöm, aki Mo-n el, o mesélte, hogy a falujában minden új es modern, az óvodák iskolák nem ilyen lepukkantak mint nálunk, ott pl minden óvodának sajat uszodája van, mi meg örülhetünk ha minden 20. falura jut egy regi lepukkant uszoda.
2014. dec. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"lehet hogy szegényebb"

na te is maximum a tévében láttad őket idáig.olyan szegények hogy 3éve eurót használnak.bezzeg a jóléti magyarország idén ötödszörre is elutasította az euróhasználatot pedig az unió könyörög érte.valamit rosszul mondtam?ja igen magyarország bevezeti az eurót kb 2099 január elsején.

a balti térség már rég elhúzott,mert az elmúlt 24 évben nem csak a saját zsebüket tömték az országuk vezetői. magyarországot kb albániához vagy ukrajnához lehet hasonlítgatni.ha meg az ország jövője érdekel akkor argentínát nézd meg.államcsőd államcsőddel.jó példa erre mi van akkor amikor a nemzet vezetője az ország érdekei helyett a sajátját nézi és elhibázott politika mentén egy álomvilágban él a valóság helyett.

2014. dec. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"mert a kormány nem nyúlja le a fejlesztésekre szánt pénzt mint nálunk"

Utolsó, olvastad mit irtam? Ugyanerről beszélünk.

2014. dec. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ebben egyetértünk, de az észtek nem szegények.már csak az euró bevezetési feltételei is olyanok hogy a nyomorgó lakossággal az nem megteremthető.
2014. dec. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!