Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nyaralás (esetleg későbbiekben...

Nyaralás (esetleg későbbiekben nyaraló vásárlás) szempontjából melyik hely jobb jelenleg 2016-ban: Odessa, vagy Sochi?

Figyelt kérdés
Közbiztonság, barátságos árak, magyarokhoz való viszonyulás (akár hétköznapi átlagemberek, akár gyévocskák részéről) és a többi tekintetében?

2016. júl. 14. 11:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi magyarok úgy írjuk, Szocsi. És Ogyesszát is így írjuk gy-vel.

Valójában a Krími háború óta nem jár arra más, csak orosz. Nem mintha nem lennének jó helyek ezek, hanem mert a megközelíthetősége, az életminőség, a nyaralási perspektívájuk rengeteget romlott.

Ráadásul rengeteg biztonságosabb tengerpart van a környéken.

Egyébként nem tudom mire gondolsz a közbiztonság kapcsán, meg mitől lenne a magyarokhoz viszonyulásuk valami speciális dolog, de te tudod.

2016. júl. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

...így volna abban az esetben, ha én magyarosan írtam volna. ;)


"Mitől lenne a magyarokhoz viszonyulásuk valami speciális dolog, de te tudod."


Nem én tudom, mások írták, idézem:


"A közbiztonság a puccs óta nulla, a nacionalizmus annyira eldurvult, hogy lazán leütnek az utcán, ha oroszul vagy magyarul beszélsz."


De ezt Ukrajnára írták, Szocsi ehhez képest nem tudom milyen. Hiszen az elvileg orosz és köze sincs az ukrajnai villongásokhoz. (Viszont Ukrajna (Ogyessza) lehet, hogy éppen emiatt sokkal-sokkal olcsóbb).


Nem túl biztonságos tengerpart alatt mit értesz?

2016. júl. 14. 13:34
 3/3 anonim ***** válasza:

Ogyessza lakosságának jelentős része orosz, szóval aligha azért ütnek le valakit, mert oroszul beszél. Nekem 4 évvel ezelőtt semmi problémám nem volt a magyar beszédből, lévén a többség azt sem tudja megállapítani, miféle nyelven beszélek. Talán lengyel vagy cseh, gondolják. A tengerpart biztonsága olyan, amilyen, ertéket ne hagyj őrizetlenül. A helyiek szerint este sok a kötekedő részeg.


Szocsiban nem voltam. Ogyessza viszont nem egy tuti befektetés egy olyan területen, ami két oroszbarát szakadár terület (Transznisztria és Novorosszija) között terül el.

2016. júl. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!