Kezdőoldal » Utazás » Európa » A Vatikáni múzeumokba tényleg...

A Vatikáni múzeumokba tényleg ingyen be lehet menni minden hónap utolsó vasárnapján? Valaki volt már ott ingyenes napon? Mik a tapasztalatai? Hányra kéne odamenni, hogy bejussunk? Órákig kell sorba állni, gondolom.

Figyelt kérdés

2016. júl. 16. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:

A Múzeum honlapján ezt írják, bizony. Vagyis minden hónap utolsó vasárnapján szabad a belépés 9-től 12.30-ig. Viszont ilyen napokon a szokásos 18 órai zárás helyett 14 órakor zárnak.

Többszö voltam ott, szerintem egy egész nap is kevés a múzeum meglátogatására. A normál belépőjegy ára viszont egy szállodai szoba árának a negyede...

2016. júl. 17. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi nyitás elött mentünk a sor vége ma zebra után volt 100 méterrel de előre mentünk a közepéhez. A sor mellet vannak akik jegyeket árúlnek de 32 euró darab áron. Mikor kijöttünk érdekes módon alig voltak a sorban kb 3 óra volt akkor. Tavaly voltam ,de július elején.
2016. júl. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én a helyedben minimum nyitásra mennék, de akár egy órával nyitás előtt már odamennék. Mi tavaly szeptemberben voltunk hétköznap, délelőttre volt időpontunk, rengetegen álltak sorba. Még szerencse hogy előre vett jegyünk volt, mert simán előre sétálhattunk és beálltunk a saját nagyon rövid sorunkba. Egyébként bent is lassan halad a tömeg, főleg hogy át kell menni biztonsági kapun is. Maga a múzeumi részek hatalmasak, rengeteg látnivaló van, egy fél napos program legalább az egész, persze csak akkor, ha nem csak a Sixtus-kápolna érdekel, mert ez az utolsó látnivaló, szóval ha csak ez érdekel, akkor elég ha végig furakszol a tömegen, ami szintén nem fog hamar menni.
2016. júl. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!