Kezdőoldal » Utazás » Európa » Romániában szálltatok már meg...

Romániában szálltatok már meg cigány családoknál? Mit gondoltok az ilyen túrákról, ahol fel lehet fedezni a romániai cigányok mindennapi életét és kultúráját?

Figyelt kérdés

Találtam egy weboldalt, a tzigania.com-ot. Csak angol nyelven érhető el, de azzal foglalkozik, hogy hogyan lehet Romániában cigányoknál aludni, vendégeskedni stb. Ír a kultúrájukról meg a különböző csoportokról pl. Gábor-cigányok, erdei cigányok stb.


Ti voltatok már ilyen túrán? Milyen élményeitek vannak?



2016. júl. 25. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Volt egyszer egy barátnőm, egy luxustermékeket forgalmazó boltban dolgozott. Azt mesélte, évekig porosodott egy rendkívül ocsmány krokodilbőr táska a polcon, azt röhögték, ki lehet az a félresikerült ízlésű, aki ezt megveszi. Nem is akadt jelentkező sokáig.

Aztán egyszer csak jött valaki, akinek épp az a valami kellett iszonyat drágán.

Ilyen az élet. És csodálatos az internet, hogy eljutnak hozzád ilyen rendkívül ritka ajánlatok, és ezek téged megérintenek.

Dönts belátásod szerint, de sose vegyél trupendvare műanyagokat, sose ítélj szép színes képek alapján, és mindig valljad, amit a lómaiak hirdettek: "Caveat emptor"

2016. júl. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Nem voltam, de nagyon érdekes lehet. Biztosan segítene bizonyos előítéletek eloszlatásában, de egyes sztereotípiák megerősítésében is. Általában véve is híve vagyok annak, hogy az ember tapasztaláson és ne mások véleményén keresztül szűrve ismerje meg a világot. Egyeskének is ajánlom.
2016. júl. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

"híve vagyok annak, hogy az ember tapasztaláson és ne mások véleményén keresztül szűrve ismerje meg a világot"


Helyes!

Ne is fogadd el mások véleményét, hanem magad tapasztald meg, hogy pl.:

Kitöröd a nyakad, ha leugrasz a tizedikről.

Hajrá!

2016. júl. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%

A vevő óvakodjék ugyebár, megnéztem, mert nem tudtam, mit jelent, de érdekelt és nem kérdeztem meg, mert már egyszer jól letoltak ezen az oldalon, hogy lusta disznó vagyok, hogy nem keresem meg magam a szó v. kifejezés jelentését

( ez a kunhalom volt...igen azóta sem tudtam kiheverni :(

Meg ugye olyan tanítás is van, hogy tiszteld az embereket, de ne bízz bennük.

Hát végül is, ha ebből élnek- mint minden más vendéglátónak-, tehát érdekük fűződik hozzá (kinek bevétel, kinek bevétel+presztizs), akkor működhet a dolog.

Nem igen hiszem egyébként, hogy feltétlenül hiteles képet kapsz pár nap után

2016. júl. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%
gratulálok
2016. aug. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4-es, ha ez vigasztal, én se tudom, mi az a kunhalom
2016. szept. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az együttérzésed mindenképp vigasztal :) köszi, tényleg!
2016. szept. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!