Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyiből tud egy fiatal pár...

Mennyiből tud egy fiatal pár megélni Németországban vagy Ausztriában?

Figyelt kérdés
nincsenek nagy igényeink, épp hogy annyi, hogy kényelmesen tudjunk élni minden luxus nélkül, csak nélkülözni ne kelljen mint itthon
2016. júl. 28. 17:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
2000-2500 € nettó minimum, de ebben tényleg semmi luxus nincsen.
2016. júl. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
30%
47 ezer ft, vagyis euróban számolva kb 150.
2016. júl. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"2000-2500 € nettó minimum, de ebben tényleg semmi luxus nincsen."


Hol? A helyi rózsadombon? Ugyan már! Én havi 900-1000 Euróból röhögve kijövök egyedül, és nem száraz kenyeret eszek. Két szobás lakás, autó, motor, kutya-macska, mire kell neked 2500 Euró egy hónapban?

2016. júl. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
9:20! Hol jössz te ki ennyiből? Mi 2-en keressünk 2800 €-t, de sajnos ìgy is nagyon nehèz. Egyedül a kaja ami jò áron van itt, de minden màs dràga. Mi ugyanis èletvitelszerűen élünk itt, nem hazamegyünk fogàszatra meg előadni a Janit, mint sokan. Ha csak èldegélsz itt, tehát nem szocialozálódsz, csak kajára költesz, lehet hogy megèlsz. De a mi esetünkben majdhogynem otthon is jobban megèrte mint itt. Csak mivel itt van már az életünk, nem akarjuk újra kezdeni. 2 embernek igenis kell a 2000 € legalább.
2016. júl. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Mi a párommal egy kicsi városban élünk, 1 szobás lakásban. Eljárunk néha étterembe, moziba. Itt járunk orvosokhoz, itt veszünk ruhákat, számítógép, telefon, fényképező mind megvan. Soha semmire nem kellett nélkülöznünk. Havi 1500 ból elünk, és ebből még el is teszünk hónaponta 100-300at.

Ugyanehhez az életszínvonalhoz egy nagyobb városban kellene minimum 3000 euró. Szóval nagyon függ attól, hogy Németország melyik részén él valaki.

2016. júl. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hat éve élek itt, három éve nem jártam Magyarországon.


És el nem tudom képzelni, mire költ el két ember 3000 Eurót havonta, hacsak nem vettetek rögtön hitelre A6-os Audit, mert az az alap, meg háromméteres tévét, persze szintén hitelre, miközben még fizetitek a magyarországon felvett hitelt, amiből a többi hitelt törlesztitek.


Vagy nem jártok minden nap bulizni.


Esetleg még azt tudom elképzelni, hogy télen tízeurósokkal gyújtjátok be a kandallót.


Nézzük csak részletesen:


Miete mondjuk 600 + rezsi 100, az 700 Eur, fejenként tehát 350.


Kaja fejenként 200, és akkor baromi sokat számoltam.


Fejenként egy autó, biztosítás plusz benzin 150 Eur - és akkor megint nagyon-nagyon bőven számoltam.


Ez eddig fejenként 700 Eur havonta, ha két személlyel számolunk. Ez kell a szigorúan vett megélhetéshez.


A többi 1300-at (fejenként!) mire költitek?

2016. júl. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Érdekesen számolsz. Itt ütközik ki a különbség. Te csak létszükségletről írsz, én ÉLETről. Ha a különbséget nem érted, akkor a gond nem velünk van. Mi ÉLNI jöttünk ide, de manapság nem sokkal jobb a színvonal, mint amilyenben otthon éltünk. Nyilván aki szegénységből jön otthonról, annak az itteni 1000-1200-as bér maga a megváltás. De huzamosabb idő alatt rájön az ember, hogy bizony mindenhol megvannak a gondok. Amikor még az első bérem 950 € volt, annak is örültem, de így visszagondolva, brutál kevés volt.


Ha tehetnénk, visszamennénk, mert amennyit keresünk jelenleg, az otthon is meglenne, max. 10-15%-kal kevesebb, viszont klasszisokkal alacsonyabb megélhetési költségek mellett.

2016. júl. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem érted amit írok (vagy nem akarod érteni).


Azt írtam, két fő esetén havi 700 elég a megélhetéshez. Nem tudom elképzelni, mit kell még ennek a duplája fejenként...?


Onnan, hogy a tisztességes étel minden nap az asztalon van, van lakás, autó, mire költetek el MÉG FEJENKÉNT 1300 EUROT?


Mi az, ami ilyen mocsok sokba kerül, és neked kell a nagybetűs élethez?

2016. júl. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Értem, de még egyszer leírom, hogy havi 700 € az nem megélhetés, az vegetálás. Nekem senki ne mondja, hogy 700 € elég neki, vagy ha igen, akkor olyan országrészből jött, ahol nem alakultak ki az igényei. Leírom a mi költségeinket.


Lakhatás: 1100 €

Rezsi: 225 €

2kocsi mindennel együtt: 500 €

Bevásárlás: 600-700 €

Szórakozás:250-300 €


Ennyi, semmi luxus kiadásunk sincsen, egyszerűen élünk. Akinek meg putrira van igénye, az éljen ott, engem nem zavar, de ne zavarjuk össze az ott élőket, a fals adatokkal, mert ezért ugranak bele sokan a külföldi életbe, mert sokan csak a mesét adják elő, közben meg úgy élnek ahogy. Félretenni csak nagy ritkán tudunk, akkor is maximum 100-150 €-t. Nyaralni évek óta nem voltunk. Minden német ismerősünk, barátunk is hasonló cipőben van, hogy nagyon nehézzé vált a megélhetés. Aki megoldja kevesebből, annak gratulálok, de nekünk és még jó pár embernek nem megy.

2016. júl. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Akkot most áruld el azt is, hogy hol éltek, mert ez itt, Baden-Württembergben baromi sok, kb duplája egy átlagos kétfős család havi kiadásainak.


És nem, nem putriról beszélünk.

2016. júl. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!