Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szlovákiában mennyire néz ki...

Szlovákiában mennyire néz ki az átlagember/utca embere valakit azért, mert magyar?

Figyelt kérdés
Érhet esetleg emiatt bármilyen hátrányos megkülönböztetés?, Ha igen, az ország melyik részein?

2016. aug. 17. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
Túl sok focimeccsre jársz. Vagy túl sok mtva-t nézel.
2016. aug. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
70%

Ma már nem igazán van jelentős veszélynek kitéve az odautazó magyar, ezelőtt 10-15 évvel voltak persze a késelések, és kifejezetten magyar verő gorillák.(Lásd Románia, ott még a mai napig necces külvárosi részen vagy szórakóhelyen magyarul társalogni.)


Arról nem beszélve hogy dolgozni jár a szlovák a magyarhoz, és fordítva.

2016. aug. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%
Senkit sem érdekel már, hogy milyen nyelven beszélsz, de azért ha Nyitrán szlovákul szólnak hozzád, ne magyarul válaszolj.
2016. aug. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Általában idült részeg vén tótok meg kotnyeles asszonyságok szokták elsütni a "na Slovensku po slovensky" frázist, nem pedig életerős és tettrekész fiatalok, szóval egy hülye vigyorral el is lehet intézni az ilyesmit. Én rengeteget utaztam már Szlovákiában és ha szlovakokkal társalogva elő is kerül a magyarkérdés vagy mondjuk Bős, nem fognak megrugdosni az utcán azért, mert fennhangon magyarul beszélgetsz a nyitrai főtéren. Persze ha közben Kotleba is fennhangon beszél ugyanott, akkor vonuljatok félre egy külvárosi krimóba beszélgetni.
2016. aug. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Szlovákiai magyar vagyok, Pozsonyba járok szlovák gimnáziumba, általában ha megmondom hogy magyar vagyok akkor ezek a válaszok: Budapest milyen szép város, Puskás, meg imádják a gulyást meg ilyenek, sosem volt gondom azzal hogy magyar vagyok semmi féle megkulonboztetést nem érzékeltem, ja meg mindenki kérdezgeti mi mit jelent magyarul megjegyzik aztán legkozelebb elsutik... Ezt csak a média fújja fel.
2016. szept. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!