Kezdőoldal » Utazás » Európa » Május elején utazom Szarajevób...

Május elején utazom Szarajevóba 1 hétre. Hasznos információkkal valaki esetleg el tud látni? Szórakozás, közbiztonság, árak stb.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 20. 15:46
 1/5 anonim válasza:

Én csak annyit tudok, hogy nagyon kedves emberek. Volt bosnyák munkatársam, és egy édes-drága volt. Ezért én is utánajártam, egy szerbiai magyar kollégámat faggattam ki.

Állítólag nagyon metropolita város Sarajevo, de még nagyon látszanak a polgárháború emlékei. Nagyon vendégszeretők a bosnyákok, bár sok a muzulmán, ez nem fog téged semmiben sem csalódásként érni.

Ennél sokkal többet sajnos én sem tudok árakról (csak annyit, hogy nem drága), vagy közbiztonságról, de amit hallottam (szavahihető embertől) nagyon-nagyon bíztató! Kellemes nyaralást!! Egyszer majd én is követlek!

2010. ápr. 23. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ja, és ha megvolt a kirándulás, légyszi írj! Akár privátban is! Nagyon érdekel!!!
2010. ápr. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
van ott egy stadion, ahol egyszer talán a téli olimpiát rendezték.most sírok emlékeztetnek arra a mészárlásra ami 43 hónapig tartott....
2010. ápr. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mesélnél, hogy milyen volt?? Én a hétvégén utazom oda.
2010. jún. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Na az elmaradott beszámolót akkor leírom.

Igazából nagyon jól éreztem magam abban a pár napban amikor kinn voltam. A közbiztonsággal tapasztalataim szerint semmi gond. Semmiféle atrocitás nem ért minket, egyszer találkoztunk részeg drukkerekkel, dehát azok mindenhol vannak. :)És egyébként rendőrt is elég sokat lehet látni az utcákon.

Az árak a boltban a mieinkhez hasonlóak, valamivel olcsóbbak, a cigaretta olcsóbb, az alkohol néhol drágább mint nálunk. Taxizni megéri, ha már több személy van, de a villamosok sem drágák, és sűrűn járnak. Gyorsétkezdékben érdemes enni, mert az étel ott nem drága; de Mcdonald's-ot és Burger Kinget ne keressen senki, mert nincs; egyébként is érdemes a helyi ételeket kipróbálni, nekem nagyon bejöttek: burek, pjeskavica stb (bár ezek szerb kajának is minősülhetnek, de én jókat ettem).

Maga a város: az óváros nagyon szép, oda mindennap bejártunk sétálni, nézelődni. A város új részében nem sok látnivaló van, nem is mentünk arrafelé.

Az éjszakai szórakozások miatt, néhány látványosság elmaradt, mint például a Bosna folyó forrása, illetve a az alagút amelyen keresztül lehetett menekülni a városból a háború alatt (ja és érdemes elmenni Mostarba is, ha jut rá idő, az is nagyon szép város). Egyébként a háború jelei már csak a lakóházakon látszódnak; sok házon van golyónyom, de lerombolt házakat mi már nem láttunk.

Az éjszakai élet igen élénk: a szórakozóhelyek igényesek, rentgeteg kávéző, söröző van a városban. Szeretik a helyiek ezekben eltölteni az idejüket.

Hirtelen meccsnézés közben ennyi dolog jutott most eszembe, remélem azért mondtam 1-2 hasznos dolgot. :)

2010. jún. 27. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!