Kezdőoldal » Utazás » Európa » Gyulától milyen messze van...

Gyulától milyen messze van Erdély? El lehet e jutni busszal viszonylag jó áron? Hová érdemes menni Erdélybe ami Gyulához közeli, de szép látnivaló is van ott?

Figyelt kérdés
2008. okt. 1. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Erdély területe kb mint magyarországé. és ha azt nézzük hol kezdödik akkor lehet mondani hogy a magyar román határnál. így azt kell megnézned hogy a román határ milyen messze van.

a barátnöm erdélyben lakik és budapestöl 1000 km-t utazik még hazáig. elég nagy ahoz hogy csak erdélyröl beszéljünk. ha gyulárol mész , nézd meg milyen látnivalók vannak közel a határhoz, és keress buszt hozzá.

2008. okt. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyula belvárosától Erdély kb. 5 Km-re van! Kb. annyi oda a határ!
2008. okt. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

szia, Erdélyben élő lány vagyok. Tényleg nagyon szép erre fele a vidék, szerintem "illik" eljönni minden magyarnak egy életben legalább egyszer:)

Hogy hova? Én elsőzör is erdély azon részét dicsérném ahol lakom, Székelyudvarehelyre érdemes eljönni...továbbá akörnyező falvak népi dolgaiba belenézni...ezenkivül közel már hegyet is találtok, illetve hegyvidéki falvakat, ha kell panziókkal. Itt a közelben a Hargita, gyönyőrű hely. de szép a Medvetó, a Szent Anna tó, Békási szoros...Fogarasi Havasok, továbbá Brassó megyében (leginnentső rész) a Poiana, Bucin stb

Ha van valami kérdésed szivesen válaszolok:) Üdv

2008. okt. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Noh, akkor pontosítsunk: a magyar-román határnál nem Erdély, hanem a Partium kezdődik. Én is ott születtem, onnan tudom. Maga Erdély a határtól számítva 80-100 km-re kezdődik. Ezért val pl, hogy Nagyvárad a Partium része, Kolozsvár viszont már Erdélyhez tartozik.
2008. okt. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!