Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nyelvtudás nélkül érdemes egy...

Nyelvtudás nélkül érdemes egy hétre Londonba kimenni városnézésre?

Figyelt kérdés
2016. szept. 18. 13:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
nem
2016. szept. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
15%
városnézésre miért ne mehetnél? szerinted aki elmegy nyaralni az mind perfekt?
2016. szept. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
35%
és mégis ha eltéved vagy bajba kerül hogy fog minimális angol nélkül segítséget kérni?
2016. szept. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"és mégis ha eltéved vagy bajba kerül hogy fog minimális angol nélkül segítséget kérni?"


Ha valaki ennyire életképtelen, az tényleg jobb, ha nem megy sehova.

2016. szept. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Manapság, a GPS-es mobilok korában nem igazán lehet eltévedni... Nem azt mondom hogy nem alakulhat ki kellemetlen helyzet, de ennek minimális az esélye, és a legalapvetőbb dolgokat el lehet mutogatni.
2016. szept. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Persze! Meg ha dolgozni mennel az meg ok hogy ez felmerül benned de ugy hogy egy hetre kikapcsolódni. Szállást kell elintézni, jegyeket kell venni ide-oda meg ha kajázol akkor kell a nyelv ugy nagyon ha kiruccansz. Anno eltem Londonban. Kb annyi volt az angol tudasom hogy meg tudtam venni a vonat/busz jegyet amikor mentem valahova szabadidomben, ami nem sok volt. :)
2016. szept. 19. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Aki egy szót sem beszél, az menjen utazási irodával, idegenvezetéssel, úgy, hogy mindent intéznek helyette és viszik ide-oda. Amúgy nincs értelme. Oké, én is voltam Olaszban, Görögben, Franciában stb. és egy szót se beszélek ezeken a nyelveken, de angolul németül igen. De a kérdező nyilván angolul se tud, így aztán tényleg felesleges önállóan útrakelni.
2016. szept. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne "érdemes", ne szórakozzál már.


Eleve a Kérdező nem azt mondta, hogy semmilyen nyelven nem beszél, hanem hogy angolul nem. Lehet, hogy perfekt franciából, németből, spanyolból, oroszból vagy szuahéliből...


Egyrészt városnézéshez elég, ha akár kézzel-lábbal megérteted magad annyira, hogy a szobát el tudd foglalni, kaját tudj venni, meg tömegközlekedni tudj.


Én beszélek három idegen nyelvet, de ettől függetlenül nyilván mentem már olyan országba is, aminek nem beszélem a nyelvét (Horvátország, Olaszország - bár itt a spanyollal simán elboldogultam, Görögország).


Hol van az előírva, hogy csak olyan országba mehet az ember turistának, aminek beszéli a nyelvét!?

2016. szept. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"De a kérdező nyilván angolul se tud"


Ezt azért gondold át még egyszer, ugyanis mi az, hogy "angolul SE tud"? Miért, nem lehetséges, hogy más nyelven viszont igen?

2016. szept. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

És szerinted mire megy egy olyan országban "valamilyen" nyelvvel, aminek a nyelvét az egész világ beszéli, így a lakosai marhára nincsenek rászorulva, hogy bármi egyebet beszéljenek? 62%-uk semmilyen nyelvet nem beszél az angolon kívül a maradék se azt jelenti, hogy jól.

Nem olyan, mint Magyarország, hogy nem baj, ha nem beszél magyarul, angollal, esetleg némettel el lehet boldogulni.


A nyelvtudás nélkül amúgy jellemzően azt jelenti, hogy semmilyen nyelvet nem beszél.


Nem nem csak olyan országba lehet menni, aminek a nyelvét beszéled, de ha nem beszéled, akkor érdemes legalább a világnyelvet beszélni, ami az angol. A világ némelyik elmaradt részétől eltekintve, azzal bármikor és bárhol lehet boldogulni.


Persze, ki lehet menni, végül is van sok szerencsétlen is, aki 5 ezeré kimegy repülővel nettó 6-8 órára egy-egy ilyen városba és elmondhatja, hogy vót ott is, végül is arra, hogy fuss egy kört és kívülről megnézz egy-két dolgot, meg benyomd az otthoni szalámis szendvicsedet tényleg nem kell egy szót se beszélni semmilyen nyelven. Ha ennél többre vágysz, akkor viszont érdemes.

2016. szept. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!