Kezdőoldal » Utazás » Európa » Skóciában kell vezetnem,...

Skóciában kell vezetnem, szerintetek milyen autót béreljek ha még csak pár éve van jogsim?

Figyelt kérdés

Pár napra megyünk és sajnos rám került a vezetés, viszont eddig én csak 2 fajta kézi váltós autót vezettem így az elmúlt években.

Arra gondoltam automata váltós kell mindenképp.

Ezekből tudok választani:

Ford mondeo/fiesta/focus

hyundai i30

volskwagen passat


2016. szept. 24. 18:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Amit felsoroltál, annak alig van jelentősége, ha figyelembe vesszük a következőt: Skóciában bal oldali közlekedés van. Ez még egy profi magyar autósnak is minimum kórházat és anyagi csődöt jelent. Hát neked, kezdőnek ? Talán a temetőt ?
2016. szept. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

" még egy profi magyar autósnak is minimum kórházat és anyagi csődöt jelent"


Miért is? Miért írsz ilyen hülyeséget?

10 perc vezetés után már nincs semmi gond, főleg ha a kocsit Skóciában bérli a kérdező. Ha mégsem, akkor annyival másabb, hogy előzésnél az anyósülésben ülő utas navigál. Én alig 1 éves jogsival vezetek Angliában, és amikor Magyarországra megyünk kocsival akkor sem gond a vezetés. Legfeljebb nem előzök ha nincs navigáló utasom.

Kedves kérdező. Ha kin Skóciában bérelsz kocsit, akkor olyan kocsit bérelj ami olcsóbb. Mindegy milyen típusú az autó. Mivel kint nem olcsó a bérlés, és a biztosítás, így az olcsóbbat szokták bérelni. Automata váltós az jó, mert a közlekedés eléggé pocsék.

2016. szept. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
16%
Pedig az első (én vagyok) érve nem hülyeség... Van persze, aki egyenesen vezet 10 km-t... azt egy kisgyerek is megcsinálja. De az ember belekeveredhet egy csúcsforgalomba, dudálás, idegesség, hirtelen egy "fordított" körforgalom, "fordított" előnyadással, stb. A véleményem az, hogy kezdő vezető egyáltalán, gyakorlott vezető pedig óvatosan szokjon hozzá (két-három hét).
2016. szept. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Hát akkor kedves első te vagy nem vezettél még kint, vagy nagyon gyenge sofőr vagy. Nem kell 2-3 hét szoktatás. Én tényleg nem nevezem magam gyakorlott sofőrnek 1 éves jogsival amit Magyarországon tettem le, de mégis amint megjött postán, azóta vezetek itt kint. Leszámítva a "hülye" sofőröket akik otthon is vannak, könnyen lehet vezetni..
2016. szept. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%

"Ez még egy profi magyar autósnak is minimum kórházat és anyagi csődöt jelent."


Ilyen mondatok leírása közben gondolkodsz amúgy?

2016. szept. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Automata intermediate kocsit bérelni Skóciában óccsó móka lesz biztosítással :D Kb kétszer annyiba kerül egy automata corolla, mint egy manuális Seat Leon pl.
2016. szept. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 tothp ***** válasza:
75%

Az automatával legalább nem nyitsz ajtót minden kapcsolásnál.


Saját tapasztalatok:


Autópályán semmi gond, mész a falkával, nagyjából kezelhető.

De ha letérsz, a következőkkel kell számolnod:

Állandóan padkázni fogsz.

A körforgalomba rosszul akarsz behajtani.

A mellékutakon állandóan a jobb oldal felé akarsz menni.

Nem is beszélve a Jobbra nagy ívben-balra kis ívben bekanyarodás problémájáról.


Egyébként az, hogy a "normális" oldalon vezetve is viszonylag kevés gyakorlatod van, talán megkönnyíti az átállást.

Hülyén hangzik de a mellettem ülőnek kikötöttem: "Én vezetek, te meg állandóan mondd az otthon megszokottnak az ellenkezőjét, mint egy oktató a kresz tanfolyamon."

2016. szept. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%
Na jó azért hagyjuk már, hogy doktori fokozat kell a baloldali közlekedéshez. Jó, szokatlan, figyelni kell, de rengeteg embernek sikerül elvégezni ezt a megterhelő feladatot. Jó pár külföldi vezet Nagy-Britanniában, és legalább annyi brit is megoldja a vezetést Európában. Legtöbben ráadásul úgy, hogy "rossz" kocsit is használnak, azaz például jobbkormányossal megy az út jobb oldalán, mégse kerül kórházba. A kérdezőnél ez sem lesz gond, ha kint bérli az autót.
2016. szept. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 tothp ***** válasza:
Maradjunk annyiban, hogy aki először csinál ilyet, annak észnél kell lenni. Akinek semmi rutinja nincs, az sokkal könnyebben elsajátítja, mint aki vezetett már a "rendes" oldalon. Akinek kevés a rutinja, de a "gépkezelés" és az alapvető kresz szabályok rendben vannak, akkor könnyű lesz az átállás. Aki 20 éve vezet és ezáltal vannak bizonyos "ösztönszerű" dolgai a közlekedés terén, az ezen a téren ugyancsak hátrányt szenved. Szóval ésszel...
2016. szept. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

November elején megyünk, majd megírom hogy minden rendben ment-e.

2016. szept. 26. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!