Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit nézzek meg Csehországba?...

Mit nézzek meg Csehországba? Milyen programokat tudtok ajánlani? Mit egyek? Mitől legyen felejthetetlen az utazás?

Figyelt kérdés
2016. okt. 2. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ennyire debil kérdést magadtól sikerült kiírni vagy segített valaki?!?
2016. okt. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 lencsefőzelék ***** válasza:
72%

Vigyél magaddal egy helyesírási szabályzatot, és csapd fel a -ba, -be, -ban, -ben végződések írásmódjánál.

[link]

2016. okt. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1. Tavasszal a párommal elszeretnénk külföldre utazni, és Prága mindkettőnknek szimpatikus. Itt fogalmazódott meg a kérdés, hogy milyen programokat szervezzünk, és arra gondoltam, hogy valószínűleg van itt valaki, akinek személyes élményei vannak az országgal, és tud valami helyet mondani, hogy mit érdemes még megnézni Csehországon belül.

2. Köszönöm a jó tanácsot, képzeld életem során eljutottam a negyedik osztályig, és tisztáBAN vagyok a helyesírási szabályokkal. Nem gondolom hogy elítélendő lenne az, ha becsúszik 1-2 baki egy gyorsan leírt és megfogalmazott mondatBAN. De kívánom hogy élvezd ki minden cseppjét, hogy találtál bennem hibát, biztos te minden pillanatBAN a maximumot nyújtod nyelvtanilag, és úgy gondolod hogy a tökéletes helyesírásod tükrözi az intelligenciád, de ne feledd, hogy vannak diszgráfiások is, akik nem a butaságuk miatt írnak félre betűket, hanem mert egészségügyileg nem alkalmasak rá (értsd: mozgáskoordináció, vagy észlelési zavar). Sose tudhatod, hogy akibe belekötsz helyesírás miatt, az lehet hogy diszgráfiás, és hogy ezzel annak a személynek milyen rosszkedved tudsz okozni. Vagy ha az a célod, hogy másnak rosszkedvet okozz, és nem az, hogy ezzel feltüntesd kiváló az egzisztenciádat, csak egészségedre. Minden esetre, mind két esetBE csak gratulálni tudok. hogy kitudtad emelni 15-ből az egyetlen egy rosszul leírt szót, viszont azzal, hogy szóvá teszed, még nem leszel hasznos tagja a társadalomnak. De mindegy is. További szép napot! :)

2016. okt. 3. 17:42
 4/8 anonim válasza:
Kutna Horán a Csontkápolnát feltétlenül nézd meg, és Telz is nagyon szép kis város. Prágai látnivalókat össze tudod gyűjteni a netről!Szép utat!
2016. okt. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Prágában mindenképp kóstold meg a nutellás, fagyis kürtöskalácsot, az valami isteni. A Károly híddal szemben, ahogy mész az Óvárosba, ott lesz jobbra a hely, ahol árulják.

Tévedj el. Hülyén hangzik, de így láthatod a legszebb helyeket. Persze ez függ attól is, hogy milyen környéken kóvályogsz.. Én mondjuk egyszer 5 órán keresztül bolyongtam Prága külvárosában (lesétáltam egy fél metróvonalat...), az nem volt épp egy szép környék (csúnya se, csak semmi különleges nem volt ott), viszont amikor a Várnegyedben (nem tudom, ott hogy hívják, de fent, a dombokon) nem találtam vissza, na ott nagyon sok szép helyet láttam. Onnan való a legtöbb kedvenc fotóm az utazásról.

Karlstejn. Egy félnapos program, vonattal fél óra Prágából. Egy kis falu, tetején egy várral, és mindezt körülölelik a hegyek. Szerintem megéri elmenni, a vonatjegy olcsó, belépőt nem kell fizetni, és nagyon szép.

Karlovy Vary. 2-2,5 órára van Prágától, és nagyon szép. Engem speciel jobban megfogott, mint a főváros. Ott nem igazán lehet eltévedni, max az erdőben (nekem sikerült is), és talán kissé erős a kontraszt, amikor látod, hogy a Rich, illetve a Rich II üzletek előtt fekszenek a hajléktalanok... De mindent összevetve egy nagyon szép, hangulatos, színes hegyvidéki kisváros. Ja, és itt készítik a Becherovkát (még szobrot is emeltek neki az utcán...), és azt, aminek nem jut eszembe a neve... Ilyen nagy, kerek nápolyi, van vaníliás, kakós, mogyorós... Tuti megtalálod, minden sarkon árulnak ilyet, picit megmelegítve kell enni. Igazából pont olyan, mint a nápolyi, csak ez cseh, és jobban néz ki. :D

Én Cesky Krumlovban nem voltam, nem fért bele az időbe, de nagyon szívesen elmennék oda is, ha ti tehetitek, látogassatok el oda, képek alapján nagyon jól néz ki.

2016. okt. 6. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na ilyen válaszokat vártam! Nagyon szépen köszönöm a jó ötleteket!
2016. okt. 6. 16:43
 7/8 Márciuska ***** válasza:
Prágára mindenképp szánj legalább két napot, még az is kevés lesz, én egy hét alatt sem tudtam mindent megnézni. Érdemes barangolni az óvárosi szűk utcácskákban, a várnegyedben, a Károly-hídon, a királyi kertekben, megnézni az Orlojt. A Waldstein palota kertje is nagyon érdekes. Karlovy Varyt szintén kár kihagyni, egy kincsesdoboz. Tényleg érdekesség a csontkápolna Kutná horában. Telc szintén bűbájos kis városka. Cesky Krumlovban nem jártam, de nagyon dícsérik. És egyszer jártam Decinben, szerintem az is nagyon kedves, látványos kisváros - egyébként rengeteg hasonló van Csehországban. És ott van a Cseh Paradicsom nevű terület, sziklás-erdős, elképesztő fotókat láttam róla! Egyszer egy kis részén jártam, Hrensko nevű faluból indul egy sétaút egy szurdokvölgybe, de nemcsak ez az egy útvonal van, nagyon nagy terület. Ha tehetitek, nézzétek meg! Kajában nekem az a furcsa valami ízlett, amit ők gulash-nak hívnak, egy sűrű barna szósz. Természetesen knédlivel, azaz gombóccal ettük. Ajánlom még a Mucha múzeumot Prágában, Alfons Mucha a csehek nemzeti festője (nekem személyes kedvencem, úgyhogy muszáj volt megnéznem).
2016. okt. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Prága gyönyörű! De egykét nap valóban kevés lesz hozzá. Én 4 nap alatt se tudtam végigjárni mindent. Arra készülj fel, hogy a Károly hídon és annál az óránál (nemjuteszembe a neve) mindig nagy a tömeg. Én a hídon kb 10 percet sétálgattam mire odajutottam a széléhez, hogy pár fotót csinálhassak. A közlekedés is nagyon egyszerű, nem lehet eltéveszteni, mind a buszok, mind a metró közlekedés jó. A reptérről sem bonyolult a bejutás, bár erről nem tudok bővebben nyilatkozni mert én autóval voltam 2 éve Karácsonykor. A legjobb amit én is tudok javasolni, hogy tévedj el. Bolyongj a városba. Gyönyörű helyszíneket fogsz találni. A kajával kapcsolatban én Prágában ettem életem legjobb paradicsomos káposztáját:D Vannak nagyon jó olcsó éttermek, és az Albertbe menjetek ha valami kell, hihetetlen olcsó szerintem. És vegyetek kint sört, ha szeretitek és nem repülővel mentek, mert nagyon más az ottani mint amit itthon kapni. Egy helyi ismerősöm szerint a Krusovice a legjobb. Ja és az emberek kedvesek, nem túl mosolygósok de én mindig találtam valakit aki segített. Csehországban én csak Prágában jártam, de én bátran ajánlom, életem egyik legjobb útja volt, bármikor visszamennék. Már két nap után az az érzésem támadt, hogy "itthon vagyok". Nagyon barátságos, emberléptékü város. Remélem jól fogjátok magatokat érezni.:)
2016. dec. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!