Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kost utazom elösször repülőn...

Kost utazom elösször repülőn és tudnátok tanácsot adni nekem?

Figyelt kérdés
2016. okt. 4. 21:36
1 2
 1/12 anonim válasza:

Röviden: semmi baj nem lehet.


Felsorolom a helyzeteket, hogy mik történhetnek.

1) leállnak a hajtóművek:

A repülőgép 10.000 méteren van, óránkénti 700-800 km/h körül, a szárnyai a testéhez és tömegéhez képest nagyok, így nagyon jól tud vitorlázni. A pilóta jelenti a helyzetet és a legközelebbi kifutóra le képes tenni a repülőgépet.

2) légörvények:

semmi probléma, azok csak azért vannak, hogy az ijedősebb utasoknak legyen min összetojni magukat, különben semmit nem képesek ártani a repülőnek. Úgyhogy ne aggódj, azok bajt még sosem okoztak.

3 villámcsapás és viharok:

A viharok semmit nem tudnak ártani a gépnek, mert ugyanúgy csak erősebb légörvényeket, légáramlatot okozhatnak, azok pedig csak dobálják, de átbillenteni, irányíthatatlanná tenni képtelenek a gépet. A villámcsapás teljesen kiment a fejemből, hogy mi van akkor, de arra emlékszem, hogy szintén semmi baj, mert eleve a gépbe nagyon ritkán csak bele a villám, ha meg mégis, akkor is tudják kezelni a helyzetet a profik.


No, talán meg tudtalak nyugtatni, talán nem, de azért egy próbát megért. Tényleg ne félj, mert nincs mitől. Felszáll, ott majd érzed a gyorsulást, felemelkedik, aztán utána órák hosszig csak hallgatod a hajtóműveket és nézed a felhőket. Úgyhogy no para, és jó utat! :)

2016. okt. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 nemma válasza:
Ne hányj! :)
2016. okt. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

Nem biztos hogy arra gondolt hogy fél.

Én már sokat repültem és minden alkalommal 14 órán át egy huzamban. Volt hogy tájfunban repültem. És túléltem. Pedig csak 14 voltam. Nem kell félni. 100x könnyebben halsz meg autóbalsetben.

Én nem szeretem a repülőskaját, úgyhogy felviszek boltban vett NEM BONTOTT kaját. kekszet ropit stb. Háromszög szendvicset olyan csomagoltat.

Kaját fel kehet vinni ha bontatlan. Én mindig ezt csinálom.

"Ne hányj" Hányj nyugodtan, mert van mindenkinek zacskója. Ha betelt, csórd el a melletted ülőjét.

Bármi kell nyugodtan hívj stewardesst mert segít. Ha valami kaja kell és nincs nálad, hátra mehetsz ott van. (Legalábbis a nagy gépeken van..,amin én megyek mindig ott néha hátramegyek és van innivaló meg snack)

És kevesen hánynak. Én még nem láttam utazásaim során egy embert sem hányni.

Egyéb trükk. Ha hosszu útra mész mint én. ELŐBB ALUDJ!! még akkor is ha nem érzed magad álmosnak. Először próbálj aludni, alujd egy keveset és amikor már nem tudsz, akkor nézz filmeket meg csináld a dolgodat.

Vigyél magaddal könyvet, tölts le új zenéket, játékokat, stb.

Én a hosszú út előtt mindig előtte letöltök vagy 30 új zenét

2016. okt. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Konkretan milyen jellegu tanacsokat varsz? Becsekkolas, biztonsagi ellenorzes, felviheto dolgok, atszallas, konkret repuloteren a tajekozodas, vagy mivel kapcsolatban van szukseged tanacsra?

Attol nem kell felned, hogy fent maradsz, igy vagy ugy, de eddig meg minden repulogep lejott, es meg egy sem maradt ott fent!

2016. okt. 5. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A becsekkolásban is kérek segitséget
2016. okt. 5. 12:26
 6/12 anonim ***** válasza:

Kost nem vinnék fel, de amúgy nem kell félned.

Becsekkoláskor megkeresed, melyik a te gépedé (ki lesz írva fölé), odamész, poggyászt beadod, beszállókártyát megkapod és mész a bizt. ellenőrzésre.

2016. okt. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Még annyit, a kost nem kell becsekkolni. Ha mégis megtennéd, lehet neki is ülőhelyet kell majd venned, ami megint egy csomó pénz.
2016. okt. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az online becsekkolás? A lufthansa légitársaságnál van? Miért kell?
2016. okt. 5. 15:14
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem, minden légitársaságnál fel kell adni a kost.
2016. okt. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az online becsekkolás a Lufthansánál is van. Ha jól emlékszem, 24 órával indulás előtt lehet becsekkolni náluk a weboldalukon. Kérdés, hogy hány átszállással utazol. Én júliusban 2 átszállással utaztam, az első 2 gép Lufthansa volt, a 3. gép Air Canada, így csak az első 2 gépre tudtam becsekkolni. A harmadikra a reptéren kaptam meg a beszállókártyát.
2016. okt. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!