Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tényleg olcsóbb, ha saját...

Tényleg olcsóbb, ha saját magunk szervezzük az utazást, mintha egy utazási iroda csoportjához csatlakoznánk?

Figyelt kérdés

egy ország útikönyve ezt írja: Olcsóbb, ha mi tervezzük meg saját városnéző programunkat, mint ha egy drága szervezett túra idegenvezetőjére bíznánk magunkat.


Ez igaz? Eleve nem olcsó maga a kijutás, illetve a szállás sem. Tehát nem tudom elképzelni, hogy egy szervezett út ennyivel drágább lenne, mintha magunk mennénk ki. Nincs sok tapasztalatom utazás terén, ezért kérdezem.



2016. okt. 10. 20:20
1 2
 1/19 Márciuska ***** válasza:
18%
Valószínűleg tényleg olcsóbb, de attól is függ, milyen irodával mész, illetve milyen színvonalú szállást szeretnél. Ha magad szervezed, és élelmes vagy, vagy van ismerősöd, sikerülhet felhajtanod olcsó apartmant vagy vendégszobát falusi turizmus keretében, és ha tömegközlekedést használsz mondjuk egy városon belül, vehetsz többnapos bérletet, ennivalót is vehetsz kis közértekben olcsóbban. Ez mind spórolás. Az irodák általában minimum kétcsillagos hotelbe visznek svédasztalos reggelivel, ez már eleve drágább, mint egy falusi néni által kiadott szoba. De ez is irodafüggő, lehet olcsóbbat találni szerényebb kínálattal. Tehát az irodák útjai általában azért drágábbak, mert mindenből jobbat kínálnak, mint ha magad szerveznéd, és megspórolják neked a szervezést is, amit szintén meg kell fizetni. Egyedül olcsóbb ugyan, de kevésbé komfortos, úgyhogy a kettő szerintem kiegyenlíti egymást.
2016. okt. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
10%

2016-ot írunk.

Csak a szellemi nyomorékok utaznak irodával.

A saját út nem csak olcsóbb, hanem olyan, amilyenné te akarod tenni.

2016. okt. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

lehet igazad van, én csak egy naposon voltam Bécsben csoporttal, 5000 ft volt egy főre, vagy 4000 ft, nem tudom már.

[link]

Ha vonattal mentünk volna nem csoportosan hanem külön akkor csak a vonatjegy 5000 ft, illetve még kellett volna fizetni tömegközlekedést, a csoportos úton nem kellett mert mindenhová a busz vitt. Meg ha valaki nem ismeri a várost, akkor idő elmehet a bolyongással. Több naposon nem voltam, szállásárakkal nem vagyok tisztában.

2016. okt. 10. 20:41
 4/19 A kérdező kommentje:
akkor ezek szerint sok a szellemi nyomorék mert elég sokan mennek irodával. Ha nem igy lenne, tönkremennének.
2016. okt. 10. 20:42
 5/19 anonim ***** válasza:
84%

Saját tapasztalatból tudom, hogy olcsóbb ha te tervezed.

Mi utazási irodával terveztük, hogy egy csodás egyiptomi útra menjünk. 1800 fontba került volna. Befizettük, majd indulás előtt 1 hónappal közölték, hogy törölték az egyiptomi utakat, így válasszunk más utazást vagy visszaadják a pénzt. Gondoltuk, akkor legyen Thaiföld. 14 napra csak egy szigeti nyaralásra, közepes szállással lett volna 1900 font. Visszakértük a pénzt, és magunk intéztük a Thai nyaralást. 18 napra mentünk, 3 városban voltunk (köztük a tigrisfarmon is) majd a többi nap egy szigeten voltunk ahol luxus szállásunk volt saját tengerparti résszel. Mindenestül kajával, szórakozással, repülőjegyekkel 1500 fontunkba került. e

2016. okt. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

világ életemben magam szerveztem, belőlem egy utazási iroda sem húz ki egy fillért sem. beszélek angolul, németül, spanyolul a világ nagy részén elboldogulok ezekkel. Előttem az internet, magam választhatom a hotelt, a repülőjegyet, a kocsibérlést, stb. Minden az én igényem szerint.


Ilyen bécsi kis utazást ne nevezz nyaralásnak, az csak kiruccanás, semmi több.

2016. okt. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%

Részben igen..részben nem...

Aki mindig károg, hogy utazási irodával drágább, annak:

Anacapri Travel X.15-23 ( 8 éj) Szicília 49.900Ft + kompjegy, de ebben benne van az utazási kts és a szállás 3 csillagos szállodákban /körutazás/. Ezt nem tudnám magam ennyiért leszervezni. Igaz nem olyan kényelmes a buszos utazás, de aki világot szeretne látni, épp ráér és van annyi pénze, annak ez egy nagyon jó ajánlat. Ezeket ki kell fogni, többnyire last minute utak.


Az idegenvezető egy olyan plusz szolgáltatás,amit meg kell fizetni, egyszer az idegenvezetőt szolgáltatónak, akinek aztán az idegenvezetőt kell megfizetnie. Ezért cserébe plusz szolgáltatást kapsz, ha nem akarsz innen-onnan összeolvasgatnod az érdekes tudnivalókat a látnivalókról. Ezt nem mindenki igényli. Látni ugyan látni akarja a nevezetességeket, de ebbe ki is merül minden igénye, maximum felsorolni tudja, hogy mit látott utazása esetén (jobb esetben). Ha te magad akarod ezeket összeszedni akkor sokat kell utánaolvasgatni, és nem árt ha az adott ország nyelvén vagy angol oldalakon nézel utána a dolgoknak, mert néhány esetben magyar oldalakon sok minden hülyeség van (téves info, fordítási hibák stb.), vagy pedig semmilyen használható információhoz nem jutsz.


Normál esetben (pl. nem last minute)sokszor tényleg olcsóbban jöhetsz ki, ha magad utazol (akár autóval is mondjuk 4 személy esetén)és magad választod ki a szállásodat, mert bár a Booking és a Trivago is "olcsó" de egyéb értékesítési csatornákon (pl kuponos oldal) vagy "informális" csatornákon (pl ha lefoglalt szállás nélkül utazol és rábízod magad a helyiek ajánlására) keresztül még ezeknél is jóval olcsóbban jutsz szálláshoz.

2016. okt. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszi, egyet kivéve mindenkinek ment a zöld kéz, jöhetnek még tapasztalatok
2016. okt. 10. 20:55
 9/19 anonim ***** válasza:
Ha ügyes vagy, akkor igen. Ha magad szervezed, minden rajtad múlik.
2016. okt. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
7%
Nyilvan olcsobb ha te szervezed!Csak jozan paraszti esszel belefondolva nyilvan lehuz az iroda hiszen nekik is meg kell élni valamibol,vagy aut hitted a 2 szép szemedért segítenek neked?!
2016. okt. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!