Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan lehet valakit letartózt...

Hogyan lehet valakit letartóztatni, ha pénzt halászik a Trevi-kútból, ha az már senkié sem, mert beledobták a kútba?! Ez olyan, mintha a földön találna valaki pénzt, és felvenné, nem?! Most olvastam erről, valaki felvilágosítana?

Figyelt kérdés
2016. okt. 28. 01:46
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
nem olyan, a fele a katolikus egyháznak megy a másik fele meg a tisztito cegnek aki karbantartja a kutat és kihalássza a dellát.
2016. okt. 28. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,ez érdekes.Ugyanis ki határozza meg,hogy az egyháznak menjen az a pénz?Fura nekem azèrt.
2016. okt. 28. 03:16
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Ha a földön talált pénzt felveszed, azzal nincs baj.

Ha elköltöd, akkor már lopás!

.

A talált pénzt/tárgyat (nálunk) a jegyzőnek kell leadnod, amennyiben igényt tartasz rá, ha a tulaj záros határidőn belül nem jeletkezik érte, megkapod.

Ha nem ezt teszed, lopást követsz el.

.

Gondolkodj!

Aki a Trevi-kútba dob pénzt, az nem az ott halászóknak, hanem a fenntartónak szánja!

2016. okt. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Ha itthon találsz 30000 Ft-ot a bokor alatt, ahol látja ezt egy kamera, és nem adod le a jegyzőnél vagy a rendőrségen, majd valaki bejelentést tesz, hogy ellopta a pénzét egy jól körülhatárolható környéken, akkor bizony csúnya magyarazkodasra kenyszerülsz lopás miatt.


A Trevi-kútnál nyilván önkormányzati rendelet szabályozza a kérdést. De akar műemlékvedelmi törvénybe is ütközhet az ott halászgatás.

2016. okt. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Meg szerintem abban is van racio, hogy az a penz a Trevi kutBAN van, nem a foldon, tehat ami benne az az o tulajdonosat illetti - ez esetben egyhaz, olasz allam ehhez hasonlok. Tehat aki onnan vesz penzt az az olasz allamtol lop (nem tudom ki a hivatalosan tulaj).
2016. okt. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Többször is jártam ott.

A bedobott pénzt nem szánják senkinek!

Babonából dobják be, mert az azt jelenti, hogy teljesül egy titkos kívánságod, avagy hamarosan újból visszatérsz majd oda.

Amúgy a Trevi-kút tulajdonosát illeti a -milliós nagyságrendű- pénz.


Mivel sok a környéken a zsebes és a nőket csábítgató/kifosztó szépfiú, ezért mindig van a téren több rendőr is.

Azaz esélyed sincsen, hogy kihalásszál egyetlen pénzérmét is.

2016. okt. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%

"az már senkié sem, mert beledobták a kútba"


Ezt gondold át újra!!

pl. "az már senkié sem, mert beledobták" a templomi perselybe.

Ha kiszeded a perselyből akkor szerinted a tiéd??

2016. okt. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!